3 pomysły na ciemną łazienkę

Marzy ci się przytulna i tajemnicza łazienka w ciemnych barwach, ale nie masz pomysłów na wyposażenie jej? Grafit, burgund, czerń i ciemne drewno, zarówno w wersji matowej, jak i z połyskiem - to obecnie bardzo modne kolory. Sprawdź nasze pomysły na aranżację ciemnej łazienki.

Skandynawski minimalizm

To obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów aranżacji wnętrz. I choć w klasycznym wydaniu wnętrze o tym designie jest jasne i stonowane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z jego minimalizmu, który doskonale nadaje się do łazienek. Jeśli jesteś fanem prostych wystrojów, w których jedyną ozdobą są same meble i sprzęty znajdujące się w pomieszczeniu, aranżacje w stylu skandynawskim będą dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Aby stworzyć taką przestrzeń, wybierz dwa lub trzy kolory, które będą dominowały w łazience. Przynajmniej jeden z nich powinien być dużo jaśniejszy od pozostałych. Postaw na szklane lub metalowe dodatki. Nie takie, które zwracają uwagę, lecz takie, które mają głównie charakter funkcjonalny i są estetyczne. Geometryczne sprzęty, jednokolorowe meble do łazienki z połyskiem, bawełniane grubo plecione lub skórzane dywaniki to sposób na klimat hygge w twojej łazience. Wszystko wykończone prostymi, kwadratowymi płytkami na posadzce i ścianach.

 

Powrót do korzeni

Ten styl to gratka dla miłośników ludowych zdobień i ziemistych barw. Wnętrze tego typu charakteryzują brunatne, zielone i szare odcienie. Jeśli chciałbyś włączyć do swojego wnętrza elementy stylu rustykalnego, ciemne deski z widocznymi słojami będą się do tego idealnie nadawały. Można wyłożyć nimi podłogę, jak i ściany. Ciekawym akcentem będą unikalne drewniane meble łazienkowe. Jeśli jednak chcesz wykorzystać ten materiał w kilku różnych miejscach, warto zapytać o radę specjalisty.

Takie połączenia mogą łatwo stać się przekombinowane i tandetne. Hitem będzie wolnostojąca wanna oraz klimat inspirowany starą łaźnią. A jeśli na ścianach lub suficie widać fragmenty drewna – odnów je, a staną się bezcenną ozdobą. Dekoracje, jakie można tu zastosować, to ręcznie haftowane ręczniki, puszyste dywany i lampy naftowe lub świece.

 

Industrialna surowość

Z ciemnymi barwami doskonale współgrają proste, wręcz puste i surowe pomieszczenia. Styl industrialny to bardzo nowoczesny i alternatywny sposób urządzania wnętrz. Charakteryzuje się brakiem upiększania, pozostawia miejsca takimi, jakimi je stworzono. Dlaczego coś, co na pozór wydaje się nieprzyjemne, proponujemy wykorzystać przy aranżacji łazienki? Ponieważ odważna forma doskonale komponuje się z czarnymi i szarymi meblami, nadając wnętrzu niespotykany charakter.

Surowość nie musi oznaczać czegoś nieprzyjemnego, ale zawsze będzie prosta i łatwa do przearanżowania. Ten sposób wystroju wnętrz jest doskonały dla osób nielubiących przepychu i ozdób. Dodatki, które mogą znaleźć się w takiej łazience, powinny być odważne. Metaliczne lub zwracające uwagę, ale zawsze użyteczne. Dobrze będą wyglądały meble matowe  oraz łazienkowe z połyskiem. Co ciekawe, styl ten przyzwala na to, aby różnego rodzaju rury, instalacje czy wystające cegły i belki nie były ukrywane, a wręcz odsłaniane i wykorzystywane jako ozdoba oraz element wystroju.

 

Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujesz, pamiętaj o zadbaniu o swój komfort. Najdroższe sprzęty i zdobienia nie zastąpią funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni w łazience. Te trzy propozycje traktuj jako inspirację i pamiętaj, że nie musisz trzymać się sztywnych ram i reguł aranżacji wnętrz, aby stworzyć piękne pomieszczenia.