Akcesoria do łazienki – jakie wybrać?

Łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna, ale trzeba pomyśleć też o estetyce, którą tworzą m.in. dodatki łazienkowe. Zastanawiasz się, jakie akcesoria wybrać? Jakie elementy sprawdzą się w Twojej łazience najlepiej? Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej.

Dozowniki do mydła, mydelniczki oraz kubeczki na szczoteczki

Dozowniki do mydła czy mydelniczki to niezbędny element wyposażenia w łazience. Dobrze jest zdecydować się na zestaw takich akcesoriów, dzięki któremu wszystkie elementy będą w jednym wzorze, co podniesie ich walory dekoracyjne. Takie elementy najczęściej trzyma się na wierzchu, więc widać je na pierwszy rzut oka.

Wzorów dostępnych na rynku jest mnóstwo. Można powiedzieć, że pole do popisu jest nieograniczone. Znajdziemy nie tylko różne kształty, ale także rozmaite kolory i rozmiary. Możemy wybrać dozowniki tradycyjne lub elektryczne, a także takie, które zamieniają mydło w pianę.

Jeśli macie dzieci, to z pewnością znajdziecie również coś dla nich. Na rynku dostępne są pojemniki w kształcie zwierzątek czy postaci z bajek. Dzięki temu dzieci chętniej będą używały mydła, sięgały po szczoteczkę do zębów czy brały kąpiel.

 

Kosze na ubrania i kosze na śmieci

Kosz na śmieci to niezbędny element każdej łazienki. Warto zdecydować się na taki, który kolorystycznie będzie pasował do wieszaków, uchwytów itd. Jeśli zależy nam na tym, aby kosz na śmieci był kolorowy, należy zwrócić uwagę na to, aby był w tym samym kolorze co dozownik na mydło, mydelniczka i kubeczek. A jeśli nie mamy takiej możliwości, to należy dopasować go do koloru kafelek.

Jeśli nie mamy w domu pralni, musimy ulokować kosz na pranie w łazience. Warto wybrać meble łazienkowe, które posiadają wbudowany kosz, ale możemy zdecydować się również na kosze wiklinowe, plastikowe, z tkaniny lub drewniane.

 

Dywaniki łazienkowe

Dywanik w łazience to bez wątpienia konieczność. Dzięki niemu czujemy się komfortowo i oszczędzamy sobie dodatkowego sprzątania. Taki dywanik sprawia, że w łazience jest przytulniej i cieplej. Dzięki niemu można rozjaśnić ciemne wnętrze lub przykryć kafelki, które szybko się brudzą. W sklepach dostępne są komplety dywaników, które z pewnością ułatwią nam aranżację.

 

Ręczniki

Ręczniki powinny być dopasowane kolorystycznie do łazienki. Najlepiej gdyby wszystkie były o takich samych wzorach. Można wybrać np. 2 kolory ręczników, wtedy łatwiej jest je rozdzielić, aby nie mieszały się domownikom, lub zdecydować się na haft np. z imieniem.

 

Uchwyty, wieszaki i inne

Ważne, aby wszystkie wieszaki i uchwyty były w jednym lub bardzo zbliżonym do siebie wzorze. Najlepiej zdecydować się na komplet, składający się z wieszaków, uchwytu na papier toaletowy i szczotki do WC. Jeśli decydujemy się na metalowe półki w łazience, należy zwrócić uwagę na to, aby harmonizowały kolorystycznie z pozostałymi elementami. Szczotka do WC może być zakupiona w komplecie z dozownikiem na mydło i kubeczkiem. Jeśli jednak kupujemy ją oddzielnie, musimy pamiętać o tym, aby wszystkie elementy były spójne.

Wybór akcesoriów łazienkowych na rynku jest ogromny. Zatem dobrze jest wiedzieć wcześniej, jak będzie finalnie wyglądała nasza łazienka, ponieważ czasem trudno jest dopasować wszystko kolorystycznie; może okazać się, że elementy, które wybraliśmy, nie będą pasowały do kafli lub do mebli.

 

Dowiedz się więcej na ten temat.