Akcesoria niezbędne do jazdy konnej

Akcesoria niezbędne do jazdy konnej

Jeździectwo jest wymagającą dyscypliną sportową. Osoby początkujące zanim wsiądą na konia powinny wcześniej odpowiednio przygotować się do treningu. Poniżej przedstawiamy elementarne akcesoria, które jest w stanie zaoferować nam każdy sklep jeździecki.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że wbrew powszechnym opiniom odzież jeździecka to nie tylko świetnie prezentujące się części garderoby, lecz także wysokiej jakości ubrania, które zapewnią należyty komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Jest to niezwykle istotne niezależnie od poziomu zaawansowania jeźdźca. Dbałość o szczegóły w tej kwestii pozwoli nam czerpać prawdziwą przyjemnością z jeździectwa. Aby jednak do tego doszło, należy wyposażyć się w niezbędne akcesoria.

Co możemy kupić w sklepie jeździeckim?


Przede wszystkim musimy znaleźć wygodne bryczesy. Są to specjalistyczne spodnie dla jeźdźca, które wyróżniają się brakiem szwów po wewnętrznej stronie uda. Jak łatwo się domyślić, podczas jazdy konnej wytwarza się mocny nacisk ud na boki konia. Szwy w takim scenariuszu wpijają się w uda, co z pewnością może doprowadzi do otarć, a nawet ran (w przypadku dłuższej i bardziej intensywnej jazdy). W bryczesach szwy są umieszczone na zewnątrz, dzięki czemu nie dojdzie do przedstawionej powyżej sytuacji, a my będziemy mogli się cieszyć komfortową i wygodną jazdą.


Innym elementem stroju, który powinien posiadać każdy sklep jeździecki, są sztyblety. Są to zazwyczaj skórzane podwyższone buty, które stabilizują kostkę oraz charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością, która może uchronić przed urazem w przypadku, gdy zostaniemy nadepnięci przez konia. Jest to także obuwie bardzo eleganckie, idealnie nadające się na wszelkiego rodzaju wydarzenia pokazowe.


Reszta akcesoriów to kwestia osobistych preferencji oraz dobrania odpowiedniego osprzętu, takiego jak kaski, ostrogi, sztylpy, czy oporządzenie siodła. W głównej mierze ich dobór jest zależny od naszego stylu jazdy i poziomu zaawansowania w tym sporcie. Warto więc sprawdzić asortyment, jaki oferuje każdy sklep jeździecki i przygotować się do jazdy we właściwy sposób.


Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Agroarm.pl.