Aranżacja salonu fryzjerskiego - co jest aktualnie modne?

Aranżacja salonu fryzjerskiego - co jest aktualnie modne?

Decyzja o założeniu salonu fryzjerskiego pociąga za sobą wiele dylematów: jaką wybrać lokalizację, jakie kupić sprzęty, jak urządzić salon? Wygląd salonu może być zachęcający lub odstraszać potencjalnych klientów. Jak modnie zaaranżować wnętrze zakładu fryzjerskiego?

Jasne wnętrze

Obecnie bardzo popularne jest dbanie o to, żeby w salonach fryzjerskich było dużo światła. Jasne ściany i podłogi oraz białe meble - to wszystko sprawia, że zakład wydaje się bardziej przestronny i... czysty! Tak, kolor biały w pomieszczeniach kojarzony jest ze sterylnością, co na pewno przyda się przy zachęcaniu klientów, aby skorzystali z usług naszego zakładu.

 

Konsekwencja w dodatkach

Jeżeli zdecydujemy się na różową ramę lustra bądź fioletowe lampy, to trzymajmy się tego koloru. Małe akcenty kolorystyczne są super, o ile jest w nich konsekwencja. Dodatki w milionach różnych barw nie sprawdzą się natomiast najlepiej i mogą popsuć cały efekt nowoczesnego wnętrza. Pamiętajmy również o tym, że nowoczesność ma dużo wspólnego z minimalizmem. Ważne, aby nie wieszać na ścianach miliona dodatków, a półek nie zapełniać małymi figurkami, ozdóbkami czy też innymi elementami, które mają za zadanie jedynie zbierać kurz.

 

Półki - wnęki w ścianach

Modne w ostatnich latach stało się robienie wnęk w ścianach, zamiast typowych wieszanych półeczek. Wygląda to niezwykle designersko i robi ogromne wrażenie. Wnęki takie można dodatkowo podświetlić różnymi kolorami, co pozwala wyeksponować artykuły, które się tam znajdują. Oczywiście ważne jest, aby rzeczy przechowywane w takiej wnęce ułożone były w nienagannym porządku. Wówczas osiągniemy fantastyczny efekt.

 

Nowoczesny sprzęt fryzjerski

Po meblach oraz urządzeniach, które znajdują się w salonie, musi być widać, że nie są z zeszłej epoki. Bardzo dobrze wyglądają nowe, skórzane fotele, świeże myjnie fryzjerskie oraz nieruszone zębem czasu kanapy przy wejściu. Estetyczne lustra bez zarysowań i zabrudzeń dopełnią całość. Nowoczesne i zadbane umeblowanie salonu jest kluczem do sukcesu. Warto przejrzeć ofertę asortymentową na https://modnakaja.pl.

 

Odpowiednie oświetlenie

W salonie nie powinno być zbyt ciemno, dlatego jeżeli nie mamy odpowiednio dużo światła naturalnego, wpadającego przez duże szyby, zadbajmy o należyte oświetlenie sztuczne. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, wnętrze prezentuje się wówczas lepiej, a po drugie, fryzjer z racji wykonywanego przez siebie zawodu musi przecież widzieć, co robi. W przeciwnym razie wizyta w zakładzie fryzjerskim może się skończyć źle dobranym kolorem farby bądź krzywo podciętymi końcówkami. Nie narażajmy zakładu na złe opinie i zainwestujmy w dobre oświetlenie.

Aranżacja wnętrza salonu fryzjerskiego wymaga dobrego przemyślenia i sporych inwestycji. Jednak warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na to, aby urządzić zakład w sposób ekskluzywny i zachęcający klientów do wejścia i skorzystania z jego usług. Wówczas biznes będzie prosperował bardzo dobrze i może odnieść ogromny sukces.