Australia i Nowa Zelandia – największe atrakcje najmniejszego kontynentu

Australia i Nowa Zelandia – największe atrakcje najmniejszego kontynentu

Australia i Nowa Zelandia to miejsca specyficzne. Położone w oddaleniu od reszty świata żyją własnym rytmem. Być może trudno jednym tchem wymienić znane atrakcje turystyczne z tego rejonu świata, a jednak warto wybrać się tam i sprawdzić, co ma do zaoferowania najmniejszy kontynent na świecie.

Australia to szósty pod względem wielkości kraj świata, a jednak w jego środkowej części panują trudne warunki. Jest sucho, przez większość roku niezwykle gorąco i ciężko żyć tam na co dzień. Większość miast ulokowana jest przy brzegach, w pobliżu oceanu, jak słynne Sydney ze znanym chyba wszystkim budynkiem Opery.

Jednak warto zapuścić się w te niegościnne rejony, tam bowiem znajduje się największy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych monolitów na świecie – góra Uluru, święte miejsce Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii. Według ich wierzeń tam właśnie w mitycznej Epoce Marzeń rozegrała się wielka bitwa bogów. Opowieść tę ilustrują liczne malunki naskalne, zdobiące Uluru. Podobne można znaleźć w Parku Kakadu, z tym że tamtejsze przedstawiają już historię samego ludu.

Charakterystyczną skałę zobaczyć można podczas wycieczki z Biurem Turystycznym LogosTour. Prócz tego biuro oferuje też inne atrakcje, jak pobyt w Sydney czy wyprawy śladami dzikiej przyrody. Oferta znajduje się tutaj: https://logostour.pl/kontynenty/australia.

Gdy mowa o dzikiej przyrodzie, koniecznie trzeba wspomnieć też o Featherdale Wildlife Park, gdzie żyją wszystkie gatunki zwierząt, w tym także te rzadko spotykane, jak krokodyle, kangury czy misie koala. Natomiast w Centrum Kultury Aborygenów w miejscowości Kurranda podziwiać można występy rdzennych mieszkańców Krainy Kangurów, posłuchać gry na oryginalnej, znanej tylko w tym rejonie świata trąbce didgeridoo czy rzucić wracającym bumerangiem.

Australia to piękny, surowy i na swój sposób tajemniczy kraj, ale powszechnie wiadome jest, że jedne z najpiękniejszych widoków na świecie znajdują się w Nowej Zelandii. To tam Peter Jackson nakręcił wiele ująć do swojej epickiej ekranizacji Władcy Pierścieni. Samo to pokazuje, jak wyjątkowa musi być Nowa Zelandia, że przydzielono jej rolę fantastycznego Śródziemia. Nawiązań do filmu nie ma aktualnie w tym kraju zbyt wiele, z wyjątkiem dekoracji przedstawiającej wioskę Hobbitów w niewielkiej miejscowości Matamata - ta jest dziś dostępna dla turystów.

Krajobrazy jednak mają się świetnie, wszystkie również pozostały na swoim miejscu, toteż niemal wszędzie możemy poczuć klimat tolkienowskiej Trylogii albo po prostu zachwyt nad urokiem świata. Oferują nam to liczne parki narodowe i miejsca takie jak Milford Soung, Góra Cooka, Zachodnie wybrzeże wyspy południowej czy Marlboro Sounds, gdzie przy odrobinie szczęścia wypatrzeć można stada delfinów. Jeżeli chcemy zwiedzić kraj, jakim jest Nowa Zelandia, wycieczki obejmujące te naturalne cuda na pewno nas nie zawiodą.

Australia i Nowa Zelandia zachwycają bogactwem naturalnym, obfitością fauny i flory. Można spotkać tu zwierzęta i rośliny, które nie występują nigdzie indziej na świecie. Ten kierunek wyprawy obrać powinni wszyscy ci, którzy marzą o przygodach w malowniczej, oryginalnej scenerii.