Automatyczny odkurzacz – komfort, na który warto sobie pozwolić

Automatyczny odkurzacz – komfort, na który warto sobie pozwolić

Dla wielu osób sprzątanie mieszkania jest prawdziwą zmorą. Odkurzanie, mycie podłóg czy porządkowanie domowych bibelotów pochłania nie tylko siły, ale i czas, który moglibyśmy przecież przeznaczyć na coś dużo przyjemniejszego. Czy można temu choć częściowo zaradzić?

Na rynku sprzętu AGD pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, które znacznie ułatwiają wykonywanie tych uprzykrzonych obowiązków. Do takich właśnie rozwiązań należą bezsprzecznie automatyczne odkurzacze, które mają to do siebie, że nie wymagają od użytkownika obsługi. Wystarczy je włączyć i puścić w ruch. Całą robotę wykonają za nas.

 

Automatyczne odkurzacze: czym się cechują?

Automatyczne odkurzacze odznaczają się charakterystycznym, okrągłym kształtem. W zależności od modelu, umożliwiają mniej lub bardziej zaawansowaną konfigurację urządzenia. Droższe modele mają zasadniczo więcej funkcji i rozmaitych udogodnień.

U spodu oraz po bokach każdego automatycznego odkurzacza zamontowane są specjalne szczotki, które, wprawione w ruch, zagarniają napotkany brud do wbudowanego w urządzenie pojemnika (pojemniki automatycznych odkurzaczy należy opróżniać częściej niż te wbudowane w tradycyjne modele, jako że ze zrozumiałych względów są one mniejsze).

Praca takiego urządzenia przynosi zauważalne i zadowalające efekty, o czym przekonało się już wielu szczęśliwych nabywców. Najnowsze modele w niczym nie ustępują swoim tradycyjnym, kolubryniastym poprzednikom. Przewyższają je zaś o tyle, że – jak sama nazwa wskazuje – pracują same, nie wymagają ze strony użytkownika jakiejkolwiek ingerencji. Wystarczy je uruchomić.

 

iRobot Roomba 886 – model wysokiej jakości

Jednym z modeli, które niewątpliwie zasługują na uwagę, jest iRobot Roomba 886. Co decyduje o jego atrakcyjności?

Przede wszystkim 3-stopniowa technologia sprzątania AeroForce, która daje mu pierwszeństwo wśród wszystkich innych modeli dostępnych na rynku. Umożliwia ona sprzątanie dokładniejsze o nawet o 50%! Gumowe szczotki AeroForce™ o specjalnym profilu odznaczają się wysokim stopniem skuteczności w walce z kurzem i brudem.

Ale czy nie zachodzi obawa, że odkurzacz spadnie np. ze schodów albo poobijaja się o ściany? Taka ewentualność nie wchodzi w grę. iRobot Roomba 886 wyposażony jest w optyczne i akustyczne czujniki, które umożliwiają mu nie tylko znalezienie i wysprzątanie miejsc zabrudzonych, ale również unikanie schodów oraz innych niebezpiecznych uskoków, które groziłyby upadkiem.

Warto też zaznaczyć, że iRobot Roomba 886 potrafi wysprzątać nie tylko miejsca najłatwiej dostępne, ale również poradzi sobie z kurzem i brudem gnieżdżącym się wzdłuż ścian, a także przy wszelkiego rodzaju meblach oraz listwach podłogowych. Nie musisz na czas sprzątania usuwać z pomieszczenia mebli, sprzętów i innych przedmiotów, co do których przypuszczasz, że mogłyby okazać się zbyt dużą przeszkodą dla odkurzacza. iRobot Roomba 886 potrafi sprawnie i bezproblemowo poruszać się w nawet najbardziej niesprzyjającej sprzątaniu przestrzeni. Wyczyszczenie podłogi czy dywanu pod dowolnym meblem nie jest dla niego żadnym wyzwaniem. Podobnie jak usunięcie włosów czy też zwierzęcej sierści. Specjalnie profilowane gumowe szczotki AeroForce™ są tak skonstruowane, by zapobiegać wplątywaniu się w urządzenie nie tylko włosów czy sierści, ale również np. przewodów.

Warto odnotować, że opisywany model jest w stanie wykryć brud niewidoczny gołym okiem i dopóty czyścić określone miejsce, dopóki urządzenie nie upora się w 100% z zanieczyszczeniami.

 

Automatyczne odkurzacze – zapowiedź nowej przyszłości?

Automatyczne odkurzacze wyznaczają przyszłość domowego sprzętu AGD. Rozmaite urządzenia, którymi posługujemy się w codziennym życiu, w coraz większym stopniu stają się zautomatyzowane i przyjazne w obsłudze. Trudno przypuszczać, aby ten ogólnoświatowy trend uległ zahamowaniu – tym bardziej, że wprowadzane na rynek innowacje technologiczne przyczyniają się do zwiększenia komfortu użytkowników i są coraz wydajniejsze. Najwyższa więc pora odstawić do lamusa odkurzacz tradycyjny, który nie dość, że wymaga obsługi, to jeszcze zajmuje zbyt wiele miejsca – i zastąpić go odkurzaczem automatycznym.