Brooklyn Bridge, Tower Bridge, Golden Gate – najpiękniejsze mosty na fototapecie

Brooklyn Bridge, Tower Bridge, Golden Gate – najpiękniejsze mosty na fototapecie

Ktokolwiek widział jeden z najpopularniejszych mostów na świecie, z pewnością zrozumie, dlaczego te obiekty są tak chętnie uwieczniane na zdjęciach. A gdyby tak pokazać je na dużym zdjęciu w formie tapety?

Dlaczego fototapeta?

Wybór obrazków mających zdobić ściany w danym pomieszczeniu często jest trudny. Niełatwo jest zdecydować się na to, czy mają to być obrazy malowane, pojedyncze zdjęcia, czy może modny ostatnimi czasy plakat bądź humorystyczne hasło. Do tego dochodzi kwestia ułożenia mniejszych ramek – nie mogą one zawisnąć na ścianie przypadkowo, a ich układ (zwłaszcza jeśli są różnej wielkości) jest często trudny do rozplanowania. Zamiast głowić się nad tym, jak wieloma małymi elementami ozdobić pustą ścianę, można wybrać dużą fototapetę, która będzie całkowicie samowystarczalna w kwestii uzupełnienia wnętrza.

 

Zawsze na czasie

Niektóre fototapety przedstawiają obiekty lub miejsca, które pasują tylko do bardzo konkretnych wnętrz. Te, które przedstawiają postaci z kreskówek, są mile widziane w szkołach podstawowych czy świetlicach, w których przesiadują dzieci. Te, które przedstawiają sportowców, idealnie pasują do klubów fitness. Fototapety ze zdjęciami zwierząt są wprost stworzone do poczekalni w przychodniach weterynaryjnych. Ale niektóre fototapety, jak na przykład fototapeta z mostem, są uniwersalne i będą wyglądać dobrze w każdym miejscu. Co więcej, są ponadczasowe, bo przecież piękno architektury nigdy nie przemija.

 

Najpiękniejsze mosty świata

Na świecie jest wiele mostów, które zapadają w pamięć każdej osobie, która je widzi – nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce oglądać je na fototapetach w swoich mieszkaniach. Jednym z nich jest Brooklyn Bridge, czyli po prostu Most Brooklyński. To jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie. Ma łączną długość 1800 m. Tworzy drogę pomiędzy dwiema popularnymi nowojorskimi dzielnicami: Brooklynem i Manhattanem. Most ten jest jednym z najchętniej odwiedzanych punktów na mapie Nowego Jorku. Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć Mostu Brooklyńskiego w całej okazałości na żywo, z całą pewnością znają go z filmów – choć nie zagrał w żadnej hollywoodzkiej produkcji głównej roli, to i tak rozkochał w sobie wielu widzów.

Kolejnym mostem, którego wizerunek zna absolutnie każdy, jest Golden Gate Bridge – jedna z wizytówek San Francisco. Most ten stanowi połączenie wspomnianego miasta z hrabstwem Marin. Rozciąga się nad malowniczą cieśniną Golden Gate. Chociaż nazwa tego mostu wiąże się z jego położeniem geograficznym, to nie sposób nie łączyć jej z jego widokiem po zmroku – przy doskonale dobranym oświetleniu naprawdę wygląda, jakby był złoty.

Nie mniej zachwycającym obiektem jest jeden z mostów, które można zobaczyć w Londynie. Tower Bridge to most zwodzony, położony nad Tamizą, tuż przy jednym z najpiękniejszych londyńskich zabytków – mowa oczywiście o Tower of London. Most w wiktoriańskim stylu wzbudza zachwyt nawet przy typowo angielskiej, deszczowej pogodzie – jego wielkość i otoczenie sprawiają, że jest jednym z chętniej odwiedzanych punktów w stolicy Anglii.