Buty do garnituru – czym się kierować przy wyborze koloru?

Buty do garnituru – czym się kierować przy wyborze koloru?

Temat butów do garnituru często spędza sen z powiek mężczyznom, którzy niekoniecznie preferują eleganckie obuwie. W przeciwieństwie do kobiet, panowie nie koniecznie lubią kupować obuwie.

Zazwyczaj ich garderoba bogata jest w różne modele adidasów czy trampek, a jedyne eleganckie buty, które się tam znajdują, to te pochodzące ze studniówki. Tak naprawdę wybór modnych butów do garnituru nie musi być trudny, a takie buty wbrew pozorom mogą naprawdę świetnie się prezentować. Zatem czym kierować się przy ich wyborze?

 

Buty do garnituru – jakość ponad wszystko

Na samym początku należy zwrócić uwagę na materiał, z którego buty są wykonane. Najbardziej eleganckie są oczywiście ze skóry naturalnej. Dzięki temu są również trwałe i odporne na odbarwienia, co również jest niezwykle ważne. Buty zamszowe nie do końca sprawdzają się do garnituru. Pasują zdecydowanie lepiej do spodni cygaretek, zatem nie należy ich raczej brać pod uwagę. Podobnie niezbyt dobrym wyborem są buty z ekoskóry. Jednak największym faux pas w doborze butów do garnituru jest założenie trampek lub adidasów. Jedynymi butami, które zawsze pasują do garnituru, są oksfordy, derby czy brogsy. Jednak równie ważny jest dobór odpowiedniego koloru.

 

Ponadczasowość w najlepszym wydaniu

Mężczyźni, którzy niekoniecznie preferują elegancki styl i garnitur zakładają z powodu wyjątkowych i eleganckich okazji, niekoniecznie potrzebują wielu par butów. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się oksfordy w kolorze czarnym, które są ponadczasowe. Czarny kolor doskonale pasuje do niemal każdego koloru garnituru. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć błędu. Warto jednak pamiętać, aby do koloru takich butów dopasować skórzany pasek.

 

Lakierki w stylu lat 20. – dla mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać

Mężczyźni, którzy lubią się bawić modą, choć takich jest zdecydowanie mniej niż kobiet, mogą zdecydować się na lakierki w stylu lat 20-tych. Takie buty najczęściej są w kolorze biało-czarnym. Niewątpliwie są one oryginalne, jednak trzeba umieć je nosić i dopasować do garnituru. Tutaj trzeba pamiętać, że taka kolorystyka absolutnie nie sprawdzi się w przypadku smokingu, ale doskonale skomponuje się z frakiem. Dzięki temu można stworzyć ponadczasową stylizację a'la Marlon Brando. Warto takie buty dopasować do odpowiedniego koloru garnituru, pamiętając tutaj o umiarze, gdyż takie buty są już wystarczająco ozdobne. Zatem najlepiej sprawdzą się do klasycznych matowych garniturów w kolorze czarnym, ewentualnie szarym bądź grafitowym. Dzięki temu cała stylizacja będzie harmonijna.

 

Jaki kolor butów wybrać do granatowego garnituru?

Obecnie najmodniejsze są garnitury w kolorze granatowym. Mogą być matowe lub wykonane z połyskującego materiału. Jednak jaki kolor butów dobrać do takiej stylizacji? Wielu mężczyzn pewnie sądzi, że czarne, wychodząc z założenia, że czarny kolor pasuje do wszystkiego. W tym przypadku jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż zdecydowanie najlepiej sprawdzą się modne buty do garnituru w tym samym kolorze. Mogą być o ton jaśniejsze lub o jeden odcień ciemniejsze. Sprawdzą się również buty w kolorze klasycznego brązu, ewentualnie ciemnego camelu, gdzie pozorny kontrast niezwykle do siebie pasuje. W tym przypadku należy również pamiętać, aby dobrać odpowiedni kolor paska. Oczywiście powinien on być w kolorze butów.

 

Bordowy garnitur dla odważnych

Obecnie swego rodzaju krzykiem mody są bordowe garnitury. Jednak jest to propozycja skierowana do najbardziej odważnych mężczyzn, którzy są niezwykle pewni siebie. Można do nich dobrać klasyczne czarne oksfordy lub brogsy. W ten sposób uczyni się stylizację bardziej stonowaną. Można także postawić na monochromatyzm i dobrać buty w kolorze bordowym. Jednak w tym przypadku należy pamiętać, żeby pasek do spodni był w kolorze kontrastującym.

Modne buty do garnituru mogą być w różnych kolorach. Niewątpliwie ponadczasowe są buty w kolorze czarnym, jednak równie dobrze prezentują się buty w kolorze bordowym czy brązowym. Warto jednak pamiętać, że nie należy wybierać butów z długim szpicem, co szczególnie tyczy się mężczyzn, którzy noszą buty od rozmiaru 44 wzwyż. Kluczowe jest tutaj nieosiągnięcie efektu stumilowych butów