Ciepła bielizna nocna - co zakładać do snu zimą?

Kiedy nadchodzi zima, wiele kobiet chowa głęboko w szafach zwiewne koszule nocne, by z zakamarków półek wyciągnąć ciepłe i przytulne piżamy. Rzeczywiście, wieczory się znacznie chłodniejsze i cienka bielizna nocna przestaje się sprawdzać.

Jaka jest bielizna damska zimowa?

Przede wszystkim wygodna i ciepła. Zima to czas, kiedy chce się usiąść na kanapie w wygodnej piżamie, z kubkiem ciepłej herbaty w ręku i zakopać się głęboko pod kocem. Nie ma co ukrywać, że wtedy liczy się przede wszystkim komfort i wygoda.

Dlatego też zimowa bielizna wykonana jest z miękkich, naturalnych materiałów, które zapewnią uczucie ciepła, ale nie dopuszczą do pocenia się skóry. Na sklepowych półkach często można znaleźć zimowe piżamy wykonane z grubej bawełny, miękkiej flaneli czy przytulnego polaru.

Możliwych kombinacji zimowej bielizny damskiej jest bardzo wiele. Zimowa bielizna nocna to zazwyczaj komplet - bluzka z długimi lub krótkimi rękawami oraz spodnie albo spodenki. Panie, które lubią spać w koszulach nocnych, mogą wybrać cieplejsze modele, długie niemal do samej ziemi, wyposażone w rękawy. W takich ubraniach nawet najmroźniejsza noc nie jest straszna!

 

Wygodne, ale czy modne?

To, że zimowa bielizna damska nocna musi być ciepła i wygodna, to jasne. Nie oznacza to jednak wcale, że nie może być piękna i estetyczna. Nawet w najchłodniejszą noc kobieta wszak chce się czuć kobieco.

Trend na pastele trzyma się mocno już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by coś się miało w tym względzie zmienić. Wystarczy spojrzeć na zimowe kolekcje producentów bielizny, by przekonać się, że bielizna nocna to delikatny róż, ciepły beż czy chłodny błękit.

Ciepła piżama wcale nie oznacza wyciągniętych, luźnych spodni i koszulek. Nowoczesna bielizna nocna to kobiece, zmysłowe komplety, subtelnie podkreślające figurę.

Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, w piżamach nieodmiennie rządzą koronki. Doszyte jako wykończenie dekoltu czy rękawów, dodają kobiecości nawet najprostszej bieliźnie. Podobną rolę pełnią kokardki - małe, zmysłowe, ale jakże kobiecie.

                              

Ciekawym trendem, który w tym roku bardzo zyskał na popularności, są hafty. Można więc spotkać je także na piżamach. Kolorowe kwiaty i regionalne motywy pojawiają się na bluzkach, spodniach i koszulach nocnych.

Zimowe noce potrafią być naprawdę chłodne i nieprzyjemne. Piękna i ciepła piżama jest czymś, co z pewnością pomoże je przetrwać. Może okazać się tak wygodna, że nie będzie się jej chciało zdejmować nawet w dzień...