Co przydaje się podczas jazdy na drodze?

Co przydaje się podczas jazdy na drodze?

Na mniej i bardziej ruchliwych oraz mniej i bardziej bezpiecznych drogach, spotykają się różni kierowcy. Nowicjusze, ostrożni czy turyści.

 Kierowcy aut, tirów czy motocykli - wszyscy muszą umieć obsługiwać swój pojazd, znać zasady ruchu drogowego i umieć dopasować się do niesprzyjających dróg. Często wymagane skupienie nie pomaga turystom podziwiać mijanych krajobrazów. W czasach, w których wszyscy się spieszą, a na horyzoncie widzą tylko cel swojej podroży, warto wyposażyć się w praktyczne gadżety oraz przygotować odpowiednio do trasy.

Radzimy jak to zrobić.

Wybierając cel swojej podroży, warto ocenić sytuację na drogach i przemyśleć rodzaj trasy. W zależności od natężenia ruchu, łatwiej ocenić czas podróży. W jakich godzinach planujemy jechać przez centrum miasta, a którą część dnia poświęcimy na odpoczynek lub przejazd spokojnymi trasami międzymiastowymi. Nie zapomnijmy o GPS! Sprawdźmy czy mapy w naszym sprzęcie są aktualne. Pamiętajmy także o ostrożnej jeździe w nowych dla nas miastach. Tam, w nieznanych miejscach, zawsze może nas spotkać niemiła niespodzianka typu remont drogi, mało widoczny zakręt czy fotoradar. Mandaty nie zawsze są wręczane zgodnie z prawem. Jednak, rzadko jest możliwość udowodnienia, że prowadziliśmy pojazd zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Szybka jazda motocyklistów i brawurowość na drogach, zwłaszcza w sezonie letnim, jest dodatkową bolączką podróżujących. Długie trasy wymagają od kierowcy skupienia i ostrożności. Aby pomóc sobie w trasie, minimalizując stres związany z podróżą, warto wyposażyć pojazd w rejestrator jazdy. To nic innego jak funkcjonalna kamera samochodowa. Wbrew pozorom, jej posiadanie, nie jest tylko przywilejem egzaminatorów na prawo jazdy. Jest oczywiście bardzo przydatna, aby korygować błędy młodocianych kierowców, ale także pozwala na zarejestrowanie pięknych krajobrazów podczas podróży, a także sytuacji niebezpiecznych i kolizyjnych, dzięki czemu można stworzyć prawdziwą relację wypadku, czy też udowodnić bezprawnie postawiony mandat. 

Rejestratory jazdy, wyposażone są w wiele funkcji. Mapy, światełka, rejestrator dźwięku, zegarek, aparat. Ale przede wszystkim, wybierając kamerę samochodową należy zwrócić uwagę na jakość zapisywanego obrazu, kąt nagrywania, regulację ostrości i rodzaj wyświetlacza. Ceny rejestratorów tras, zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Zależnie od parametrów, każdy kierowca, znajdzie idealną kamerę dla siebie.