Co warto zobaczyć w Bremie?

Co warto zobaczyć w Bremie?

Choć Niemcy, jako nasz sąsiad, są dość częstym celem naszych podróży, wiele osób zapomina, że Berlin czy Frankfurt to niejedyne miasta warte odwiedzenia. Dzisiaj pokażemy, dlaczego na kolejną wyprawę warto rozważyć Bremę.

Brema (niem. Bremen) leży w północnych Niemczech nad rzeką Wezerą. Pod względem liczby ludności znajduje się w pierwszej dziesiątce niemieckich miast, plasuje się również w czołówce najważniejszych krajowych portów.

 

Jak dostać się do Bremen?

Jeśli Brema jest naszym bezpośrednim celem wyjazdu, a nie tylko jednym z miejsc na trasie podróży, do wyboru mamy cztery środki transportu: pociąg, autobus, samochód i samolot. Od razu jednak trzeba podkreślić, że z Polski nie mamy bezpośrednich połączeń lotniczych z Bremą (najczęściej czeka nas jedna przesiadka), a pociąg to dosyć kosztowne i również wymagające przesiadek rozwiązane. Z kolei podróż samochodem opłaci nam się wyłącznie w sytuacji, w której zabierzemy ze sobą co najmniej 2 pasażerów.

Najwygodniejszą i jednocześnie najbardziej opłacalną pod kątem finansowym opcją jest przejazd z Gdańska do Bremen autobusem. Do Gdańska dostaniemy się bez problemu z każdego miejsca w Polsce – czy to pociągiem, busem, czy tanimi liniami lotniczymi. Podróż z Pomorza do Bremen standardowo zajmuje ok. 12 godzin.

 

Największe atrakcje w Bremie

Kiedy znajdziemy się już w mieście, pierwsze kroki powinniśmy oczywiście skierować w kierunku starego miasta, czyli niemieckiego Altstadt, skupionego wokół trudnego do przeoczenia ratusza (niem. Rathaus) z XV wieku. Obok zabytkowych budowli, z których jedną z ważniejszych stanowi katedra św. Piotra, na starówce czekają na nas także takie postacie, jak Roland z Pieśni o Rolandzie czy muzykanci z Bremy z baśni braci Grimm.

Poza starą częścią miasta warto wstąpić do Parku Rododendronów, dysponującego olbrzymią kolekcją przepięknych roślin. Przy parku znajduje się również nieco mniejszy, ale równie ciekawy ogród botaniczny. W celu poznania historii regionu możemy wybrać się do Muzeum Fockego, a jeśli nasze zainteresowania wykraczają nieco poza obszar odwiedzanego miasta, skierujmy swoje kroki do Muzeum Zamorskiego (Übersee-Museum).

Jeżeli w Bremen zawitamy w drugiej połowie października, koniecznie musimy odwiedzić Bremer Freimarkt, czyli ściągający blisko 4 milionów gości festiwal, na którym wybawimy się na diabelskich młynach czy rollercoasterach oraz skosztujemy niemieckich przysmaków.