Co załatwi za nas prawnik przy sprawie rozwodowej?

Co załatwi za nas prawnik przy sprawie rozwodowej?

Podjęcie decyzji o rozwodzie nie jest łatwe. Czasami jednak okazuje się, że jest to jedyne możliwe rozwiązanie w obecnej sytuacji. Gdy zależy ci na tym, aby rozwód był dla ciebie mniej stresującym doświadczeniem, warto zdecydować się na pomoc doświadczonego w tej dziedzinie prawnika.

Wielu z nas jest przekonanych o tym, że do sprawy rozwodowej konieczna jest pomoc prawnika, niemniej jednak tak naprawdę pełnomocnik nie jest konieczny i wszystkie sprawy formalne związane z rozwodem można załatwić we własnym zakresie. Trzeba jednak przygotować się na spore wyzwanie, zwłaszcza w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie jednej ze stron, ponieważ jest on znacznie bardziej skomplikowany od tego bez orzekania o winie, zwłaszcza gdy para nie ma dzieci.

 

W czym pomoże prawnik?

Zasadniczo prawnik może zająć się praktycznie wszystkimi sprawami formalnymi dotyczącymi rozwodu. Doradzi, jaki rozród wybrać i wskaże, czy jest on w ogóle możliwy, ponieważ do jego orzeczenia muszą zajść konkretne przesłanki. Także przygotuje pozew rozwodowy i będzie reprezentował swojego klienta podczas rozpraw sądowych. Może również pomagać w przesłuchaniach świadków, zadając pytania, a także przygotowywać dodatkowe wnioski i uczestniczyć w innych procedurach sądowych dotyczących rozwodu.

 

Jak wybrać dobrego prawnika?

Najlepiej poszukiwać specjalisty posiadającego doświadczenie w dziedzinie spraw rozwodowych. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymasz fachową pomoc związaną z rozwodem zarówno z orzekaniem, jak i bez orzekania o winie. W wielu przypadkach posiadanie dobrego prawnika pomaga także w uzyskaniu korzystniejszego rezultatu nie tylko rozwodu, ale również spraw związanych z podziałem majątku, przyznaniem opieki nad dzieckiem czy alimentów.

 

Gdy szukasz kancelarii prawnej specjalizującej się w pomocy w rozwodach w Łodzi, wybierz kancelarię KB Adwokaci. Kancelaria oferuje swoim klientom kompleksową pomoc w całym postępowaniu rozwodowym. Więcej informacji o kancelarii KB Adwokaci można uzyskać na stronie internetowej.