Co zrobić, gdy wypadają włosy?

Twoje włosy zaczynają się przerzedzać? Codziennie znajdujesz je na umywalce, na ubraniach, w wannie? Poznaj nasze rady, które pomogą Ci uporać się z ich nadmiernym wypadaniem!

Nadmierne wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Czasem winowajcą jest niewystraczająca pielęgnacja włosów i nadmiar zabiegów stylizacyjnych, przez co włosy osłabiają się, stają się suche i łamliwe, a w końcu zaczynają wypadać. Innym razem z kolei przyczyna tkwi w niedoborach witamin i minerałów. Zgoła jeszcze inną sytuacją jest ta, w której nadmierne wypadanie włosów spowodowane jest poważniejszą chorobą organizmu. Niezależnie od przyczyn wypadania włosów, ich utrata z całą pewnością jest jednak dla nas sygnałem, że musimy coś w swoim zachowaniu zmienić, czemuś się przyjrzeć, a może dogłębnie się zbadać. Co zatem robić, gdy zauważymy, że nasze włosy nadmiernie wypadają?

1. Nie panikuj
Nadmierne wypadanie nie musi od razu oznaczać poważnych problemów ze zdrowiem, nie należy więc panikować. Najpierw przyjrzyjmy się swojej diecie, stylowi życia i pielęgnacji włosów. Być może będzie trzeba odstawić częstą stylizację ciepłym powietrzem albo przestać farbować włosy. Warto postawić też na silnie odżywiające maski. Być może potrzeba nam będzie też więcej snu i zmiany diety na zdrowszą.
 
2. Użyj suplementów
W walce z wypadaniem pomogą nam niektóre suplementy diety. Na pewno warto do kuracji pielęgnacyjnej włączyć herbatki lub tabletki ze skrzypem i pokrzywą, a także kompleks witamin.

3. Zrób badania
Jeśli mimo zmiany stylu życia i pielęgnacji włosów nie widać rezultatów, warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Lekarz powinien zlecić nam podstawowe badania lub wysłać do endokrynologa, który może zalecić badania bardziej szczegółowe, określające poziom hormonów.

4. Stosuj odpowiednie preparaty pielęgnacyjne
W walce z nadmiernym wypadaniem włosów pomogą także specjalistyczne preparaty hamujące nawet proces łysienia. Warto zainwestować w dobry szampon na wypadanie włosów oraz poszukać odpowiedniej wcierki do skóry głowy. Najlepsze będą te naturalne, ziołowe, w składzie zawierające nie tylko ekstrakty z roślin, ale i oleje. Uważajmy z kolei na te, w których składzie znajdziemy substancje chemiczne i alkohol, gdyż mogą one podrażnić delikatną skórę głowy i spotęgować wypadanie.