Czy Australia jest dobrym pomysłem na rodzinne wakacje?

Czy Australia jest dobrym pomysłem na rodzinne wakacje?

Australia pod wieloma względami jest bardzo atrakcyjnym z turystycznego punktu widzenia miejscem. W poniższym artykule postaramy się nieco przybliżyć najważniejsze walory tego pięknego kontynentu.

Z czego słynie Australia?

Australia słynie przede wszystkim z przepięknych, zachwycających krajobrazów, z bujnej i malowniczej flory, a także przebogatej fauny. Nawet w Sydney, największej australijskiej metropolii, można natknąć się na wiele interesujących zwierząt. Po ultramarynowym niebie kołują ptaki; w miejscach, gdzie jest najwięcej zieleni, można zobaczyć kangury, węże oraz pająki ptaszniki. Wiele jest tutaj rozległych plaż, pogoda dopisuje prawie cały czas, to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych.

 

Piękne australijskie pustkowia

Jakkolwiek w australijskich miastach nie brakuje ani ludzi, ani zwierząt, to jednak Australia jest najrzadziej zaludnionym kontynentem na świecie, wyjąwszy Antarktydę. A więc panujące tutaj warunki jak najbardziej sprzyjają prawdziwemu wypoczynkowi. Obszary niezurbanizowane stanowią nie lada gratkę dla amatorów pieszych wędrówek – australijskie pustkowia zachwycają swoim pięknem i dostarczają mnóstwa niezapomnianych wrażeń estetycznych. Można się tam natknąć na niezwykle barwne kwiaty o fantazyjnych kształtach. Na pustynię warto się wybrać szczególnie w porze kwitnienia (2 pierwsze tygodnie września) – w tym okresie, na który przypada australijska wiosna, natura ma tutaj najwięcej do zaoferowania. Bardziej szczegółowe informacje na temat cudów australijskiej natury znajdziecie tu: https://logostour.pl/kontynenty/australia. Jeśli chodzi o walory krajobrazowe, na uwagę zasługuje również Nowa Zelandia (wycieczki do tego kraju organizowane są przez liczne biura podróży).

 

Australijskie miasta

Jakkolwiek Australia nie jest krajem o bogatej tradycji i historii, to jednak takie metropolie jak Sydney czy Melbourne są nieustępującymi w niczym europejskim aglomeracjom centrami biznesowo-finansowymi, a także miejscami obfitującymi w różne rozrywki, które dla turystów mają niemałe znaczenie.

 

Australia to niewątpliwie idealne miejsce na rodzinne wakacje. Przekonajcie się o tym sami!