Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Każda firma, która prowadzi swoją działalność w Internecie, powinna sobie za najważniejszy cel stawiać bezpieczeństwo swoich klientów.

Dotyczy to zarówno sklepów internetowych, jak i stron, za pośrednictwem których możemy rezerwować bilety lotnicze czy pokoje hotelowe. Ale szczególną wagę do bezpieczeństwa powinny przywiązywać zwłaszcza te strony, które związane są z finansami. Dotyczy to na przykład banków, firm pożyczkowych czy kantorów internetowych. Albowiem w grę wchodzą tu często ogromne pieniądze, których nikt nie chciałby stracić. Zobaczmy więc, jak o bezpieczeństwo transakcji i swoich klientów dbają kantory internetowe.

W kantorach internetowych wymieniamy coraz więcej pieniędzy. Często są to transakcje opiewające na setki tysięcy złotych. W związku z tym osoby, które zlecają wymianę, chcą być pewne, że z ich pieniędzmi nie stanie się nic złego. I to właśnie dlatego kantory internetowe robią wszystko, aby wzbudzić w kliencie pewność, że jego pieniądze są bezpieczne. W związku z tym poddają się one kontrolom odpowiednich instytucji (NBP, KNF), proszą o wykonanie audytu firmy audytorskie itp. Kantor w Internecie powinien działać przejrzyście i nic przed swoimi klientami nie ukrywać. Niezmiernie ważne dla każdego klienta jest także bezpieczeństwo jego danych osobowych. Zlecając transakcję kupna lub sprzedaży, podajemy przecież nasze dane osobowe, numery telefonów, numery kont bankowych itd. Aby te dane nigdzie nie “wyciekły” i nie były wykorzystywane przez osoby trzecie, kantory w Internecie szyfrują swoje dane za pośrednictwem certyfikatów SSL. Dzięki temu szyfrowaniu możemy mieć pewność, że informacje podane przez nas w ramach rejestracji do serwisu czy też w trakcie wykonywania transakcji nie dostaną się w niepowołane ręce. Ponadto kantory w Internecie podlegają ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, o ochronie niektórych praw konsumentów, a także ustawie o praniu brudnych pieniędzy. Oczywiście każda baza danych, również baza danych klientów kantorów internetowych, musi być zgłoszona do rejestru GIODO.

Jak widać, chroni nas prawo i zabezpieczenia stosowane przez kantory online, dlatego miliony klientów zaufały już internetowym platformom wymiany walut. Korzystając z ich usług, możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.