Czy warto kupować buty w sklepach internetowych?

Czy warto kupować buty w sklepach internetowych?

Zakupy online stały się nieodłącznym elementem naszego życia, chociaż nie wszyscy są jeszcze do nich całkowicie przekonani. O ile łatwiej jest zaakceptować fakt kupowania w ten sposób mebli, urządzeń AGD czy książek, o tyle wciąż istnieje duża nieufność wobec internetowych zakupów ubrań i butów.

Tymczasem kupowanie ciuchów czy obuwia w sklepach internetowych oznacza zdecydowanie więcej korzyści, niż potencjalna pomyłka w doborze rozmiaru. Przede wszystkim obuwie w internecie jest generalnie tańsze niż w sklepach stacjonarnych, nie wspominając już o galeriach handlowych. Jest to między innymi wynik niższych kosztów funkcjonowania i obsługi. 

Następnie w sklepach internetowych klient ma z reguły do wyboru znacznie większy asortyment, ma też możliwość sprawdzenia, czy interesujący go model w odpowiednim rozmiarze jest dostępny w magazynie. To wszystko, czyli przegląd całych zasobów, porównanie poszczególnych kolekcji i modeli, sprawdzenie dostępności wybranej pary obuwia, odbywa się w zaciszu własnego domu, bez konieczności biegania po sklepach i straty czasu. Najbardziej uprzejmy sprzedawca w najbardziej eleganckim salonie obuwniczym nie zniósłby prawdopodobnie sytuacji, w której klient przez godzinę  lub dwie ogląda kilkadziesiąt par butów, a to właśnie jest możliwe w salonie internetowym.

Pozostaje jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego rozmiaru. Wydaje się jednak, że jeśli w ogóle dochodzi do pomyłek w tym zakresie, to wynikają one raczej z nieznajomości swojego rozmiaru przez klienta. Dostępne w sklepach internetowych buty są wykonywane  ściśle według miar obuwniczych, a numeracja podawana jest zazwyczaj w kilku systemach numerycznych równolegle.