Czy warto zdecydować się na ciążową sesję fotograficzną i jakiego fotografa wybrać?

Czy warto zdecydować się na ciążową sesję fotograficzną i jakiego fotografa wybrać?

Wypełnione zdjęciami albumy fotograficzne to historia naszego życia zapisana w formie obrazów. Jedną z najbardziej wyjątkowych chwil jest ciąża i czas oczekiwania na dziecko. Poniżej przeczytasz o tym, dlaczego warto wziąć udział w "ciążowej" sesji zdjęciowej i jakiego fotografa wybrać.

Ciąża to czas wyjątkowy. Wyjątkowy choćby ze względu na połączenie pewnych niewygód, uciążliwości i wyrzeczeń z wielkim szczęściem i oczekiwaniem na narodziny nowej istoty ludzkiej. Wyjątkowa jest też możliwość obserwacji niemal namacalnych zmian w organizmie, które unaoczniają rozwój płodu. Dlatego warto upamiętnić te chwile, a najlepszą możliwością jest tu po prostu sesja ciążowa. Rozwiązanie to w dzisiejszych czasach robi się coraz popularniejsze, choć spotyka się nierzadko z krytyką. Wiele par decyduje się na ciążową sesję zdjęciową wielokrotnie, w wybranych odstępach czasu, tak, by uwidocznić na zdjęciach zachodzące zmiany. Często po kilku sesjach zdjęciowych w ciąży para decyduje się na sesję tuż po narodzinach dziecka. Daje to ciekawe efekty, a połączenie kilku zdjęć jest swego rodzaju historią zapisaną w sekwencji kolejnych fotografii. Do takiego rodzaju pamiątki możemy powracać, kiedy tylko mamy na to ochotę. Za każdym razem wywoływać będzie te same emocje. Po kilku latach te same zdjęcia możemy pokazać dziecku, które jeszcze w trakcie sesji zdjęciowej było w brzuszku mamy. Z pewnością będzie to dla niego niezapomniane przeżycie.

Fotograf, jako ktoś z zewnątrz, potrafi uchwycić prawdziwe emocje, uczucia fotografowanej osoby; oddać to, co pozwoli nam wracać do danej chwili z uśmiechem, nawet po upływie długiego czasu. Zorganizowana sesja "brzuszkowa" to zatem prawdziwa pamiątka i świadectwo tego, jak wyjątkowy był stan ciąży. Sesja ciążowa podkreśla niepowtarzalność tego okresu, w którym matka nosi dziecko w sobie i manifestuje łączącą ich więź.

Ciąża u człowieka trwa dziewięć miesięcy i jest to bardzo dynamiczny stan, w którym nieustannie zmienia się wygląd zewnętrzny, ale i samopoczucie kobiety. Tak zwana sesja brzuszkowa musi być więc przemyślana, a do jej realizacji powinien zostać wybrany fotograf, a najlepiej studio fotograficzne w pełni profesjonalne. Oczywiście wybór miejsca, w którym odbędzie się sesja zdjęciowa przyszłej mamy i jej jeszcze nienarodzonego dziecka, zależy od przyszłych rodziców, ale pamiętajmy, że  – szczególnie w końcowej fazie ciąży  – poruszanie się może stanowić dla mamy problem. W takich przypadkach najlepiej będzie zdecydować się na studia fotograficzne, gdzie mamy możliwość wynajęcia specjalnie zaaranżowanych pomieszczeń (typu salon, kuchnia, sypialnia, jadalnia itp.). Wówczas przyszła mama będzie czuła się komfortowo.

 

 

Jakiego fotografa wybrać i na co zwrócić przy wyborze uwagę?

  • Przede wszystkim musi być to osoba doświadczona i w pełni profesjonalna (sprawdź np. tutaj). Tylko wtedy przyszła mama może poczuć się komfortowo i swobodnie.
  • Zwróć uwagę na kontakt z klientem. Fotograf powinien umieć rozmawiać ze swoimi klientami, w trakcie sesji zdjęciowej musi on uwzględnić wymagania klienta i się do nich dostosować.
  • Ważna jest strona internetowa studia fotograficznego. Profesjonalna witryna internetowa, zawierająca dokładne informacje na temat działalności studia oraz jego oferty, może świadczyć o jakości wykonywanych usług.
  • Fora internetowe również warto wziąć pod uwagę. Jak każdy wie, jest to baza wiedzy, w której znaleźć można wszystko. Zakładając własny wątek, w którym zapytasz o dobrego fotografa organizującego sesje brzuszkowe, otrzymasz odpowiedzi od osób, które uczestniczyły już w takich sesjach i korzystały z usług konkretnego fotografa.
  • Fotograf, u którego chcesz wykonać ciążową sesję zdjęciową, może mieć własnego bloga, na którym dzieli się z innymi internautami efektami swojej pracy czy też udziela wskazówek dotyczących wykonywania fotografii. Może to być jeden z wyznaczników profesjonalizmu tej osoby.