Czym się kierować, wybierając gwoździarkę?

Czym się kierować, wybierając gwoździarkę?

Gwoździarki to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim przez specjalistów. Jeżeli jesteś fachowcem, z pewnością nie masz problemu z wyborem. Co wówczas, gdy potrzebujesz takiego urządzenia wyłącznie sporadycznie, aby dokonywać drobnych napraw w domu?

Jak sama nazwa wskazuje, gwoździarka to urządzenie, za pomocą którego możliwe jest szybkie wbicie wielu gwoździ. Aby jednak zakupiony produkt spełniał twoje oczekiwania, musisz pamiętać, że w sklepach są dostępne różne rodzaje tych urządzeń. Obok gwoździarek dekarskich, możesz nabyć również zszywaczo-gwoździarki. Nie brakuje też produktów zaprojektowanych z myślą o tworzeniu konstrukcji szkieletowych czy kładzeniu podłóg i wykładzin. W praktyce wybór wcale nie musi być łatwy i oczywisty.

 

Poradź się specjalistów

Zanim zaczniesz szukać idealnej gwoździarki w sklepach, zastanów się, do jakich prac będziesz wykorzystywał to urządzenia. Określając cel, łatwiej będzie ci zdecydować się na konkretny model. Pamiętaj przy tym, że zawsze możesz poradzić się specjalistów. Są oni zatrudnieni w punktach sprzedaży urządzeń przeznaczonych dla specjalistów. Decydując się skorzystać z ich pomocy, nie tylko otrzymasz podstawowe informacje na temat poszczególnych produktów, lecz także wskażą ci oni najlepsze modele w poszczególnych przedziałach cenowych.

 

Więcej: Szczegółowo opisane Gwoździarki CentrumGwozdzi

 

Z kablem czy bez?

Gwoździarki są produkowane nie tylko z myślą o wykonaniu konkretnych prac, lecz także różnią się zastosowanym napędem. Od tego zaś zależy, czy produkt jest wyposażony w kabel, czy też nie. W przypadku np. reperowania drewnianego płotu, lepszym rozwiązaniem będzie gwoździarka akumulatorowa, która nie wymaga podłączenia do źródła prądu. Alternatywą dla niej jest gwoździarka gazowa, która – jak sama nazwa wskazuje – działa na gaz.

 

Waga, ilość wystrzałów na minutę i regulowanie głębokości wbijania gwoździ

Specjaliści potrzebują urządzeń szybkich, solidnych i pozwalających wykonać różne prace. Jako klient indywidualny będziesz miał mniejsze wymagania, chcąc zakupić gwoździarkę. Pamiętaj jednak, że dla twojej wygody znaczenie ma m.in. waga zakupionego urządzenia i to, czy pozwala ono regulować głębokość wbijania gwoździ. Gdy po zakupioną gwoździarkę będziesz sięgał często, zwróć również uwagę, na maksymalną ilość gwoździ, którą będziesz mógł wbić na minutę.