Dlaczego warto dbać o wygląd?

Piękny wygląd włosów, skóry i paznokci to marzenie każdej kobiety. Wygląd jest naszą wizytówką i to właśnie jemu zawdzięczamy pierwsze wrażenie, które w sprawach biznesowych jest niezwykle istotne. Jak o niego zadbać?

Z braku wolnego czasu kobiety często zapominają dbać o siebie, są przecież przytłoczone masą codziennych obowiązków, stawiają nierzadko czoła rozlicznym wyzwaniom zawodowym. Planowana wizyta w zakładzie kosmetycznym czy w salonie piękności nie do chodzi do skutku, jest przekładana z tygodnia na tydzień, aż w końcu zostaje całkowicie zarzucona. Możliwości jest wiele, jednak nie każdy chce z nich korzystać. A to przecież kosmetyczka dzięki specjalistycznym zabiegom jest w stanie zwalczyć ewentualną chorobę skóry, zahamować jej starzenie i doprowadzić ją do głębokiej regeneracji, pozostawiając cerę nieskazitelnie piękną, rozjaśnioną i odpowiednio odżywioną.

 

Co wpływa na skórę?

Wiele jest czynników, które codziennie wywierają mniejszy bądź większy wpływ na naszą skórę. Do najsilniej oddziałujących należą warunki atmosferyczne, których zmienność osłabia kondycję skóry. Latem najbardziej szkodliwe są wysokie temperatury, działanie promieni słonecznych i UV. Wybierając się na spacer, niejednokrotnie zapominamy o kremie z filtrem albo po prostu bagatelizujemy ewentualne następstwa niestosowania tego typu preparatów. Wskutek takich zaniedbań dochodzi do podrażnień skóry i oparzeń, które pozostawiają ślad nawet po domowych sposobach leczenia. Często po oparzeniach pozostają plamy, których ciężko jest się pozbyć (o zabiegu, który pomoże zredukować tą dolegliwość, przeczytasz klikając tutaj). Po gorących letnich dniach przychodzi jesień, temperatura się znacznie obniża, co może niekorzystnie wpłynąć na stan naszej skóry. Zima również okazuje się niezbyt przyjazna dla cery. Niskie temperatury wysuszają ją i osłabiają.

 

Inne czynniki wpływające na stan fizyczny skóry:

  • działanie chemikaliów,

  • hormony,

  • picie alkoholu,

  • palenie papierosów,

  • wolne rodniki,

  • niedobór witamin,

  • nieodpowiednia dla organizmu dieta,

  • niedosypianie.


Wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, który znajdziecie, klikając np. w to miejsce, może mieć zbawienny wpływ na właściwe funkcjonowanie skóry. Kosmetyczka - oprócz zastosowania odpowiednich zabiegów, takich jak mikrodermabrazja diamentowa - udzieli nam cennych porad, które pomogą nam ustrzec się przed różnymi schorzeniami skóry lub przeciwdziałać już istniejącym. Nie zapominajmy więc o sobie, pamiętajmy o tym, co dla nas najlepsze, i dbajmy o swój wygląd. Często jedna wizyta może wystarczyć, by pozbyć się dolegliwości skórnej, z którą zmagamy się już od dawna.