Dlaczego warto filtrować wodę?

Dlaczego warto filtrować wodę?

Chciałbyś zaoszczędzić na wodzie mineralnej? Dobrym rozwiązaniem jest filtr do wody.

Przyczyn wielu różnych dolegliwości skłonni jesteśmy doszukiwać się w zmianie temperatury, braku słońca, czynnikach zewnętrznych. Tymczasem takie objawy jak rozdrażnienie, chroniczne zmęczenie, podatność na infekcje czy ból głowy mogą być spowodowane niedoborem wody w organizmie. Dlatego należy codziennie nawadniać organizm. Możemy kupować butelkowaną wodę mineralną lub źródlaną, ale w skali miesiąca jest to dość spory wydatek. O wiele tańszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem są filtry do wody.

 

Zapotrzebowanie organizmu

Każdego dnia należy pić co najmniej półtora litra wody, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Niezależnie od pory roku. O odpowiednie nawodnienie należy zadbać zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy nie odczuwamy tak bardzo pragnienia. Najwięcej płynów należy wypijać rano, po przebudzeniu.

 

Czysta woda

Wody nie zastąpią ani soki, ani gorące napoje, takie jak kawa czy herbata. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny filtr, dzięki któremu woda z kranu będzie o wiele czystsza i smaczniejsza. Na jej smak wpływa zwłaszcza chlor, którym zabija się bakterie, kamień, a także metale (ołów i miedź), gromadzące się w instalacji wodociągowej. Masz już dość niszczących się z czasem czajników i ekspresów do kawy? Filtr wody rozwiąże ten problem raz na zawsze.

Filtry oczyszczają wodę niemal w 100% i redukują jej twardość węglanową, mającą wpływ na osadzanie się kamienia. Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy, a Twój dom wypełniają plastikowe butelki po mineralnej, zainwestuj w filtr do wody.

 

Ekologia: woda w domu

Filtry nie tylko pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ale są również niezwykle ekologiczne. Plastikowe odpady, które produkujemy każdego dnia, zaopatrując się w sklepach w wodę mineralną czy źródlaną, a następnie wyrzucając butelki do śmieci, mają bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne. Korzystając z filtru, dbasz o dobro naszej planety.

 

Mamy nadzieję, że przytoczone powyżej argumenty przekonają Was do zmiany swoich nawyków. O wiele taniej jest zainwestować jednorazowo w dobrej jakości filtr, niż kupować regularnie butelkowaną wodę mineralną lub źródlaną. Wodna pitna w domu jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko wejść tutaj i złożyć zamówienie.