Dlaczego warto wybrać się do Hamburga?

Dlaczego warto wybrać się do Hamburga?

To jeden z największych węzłów komunikacyjnych w Niemczech, brama wyjazdowa do Skandynawii i innych miejsc świata, jeden z najbardziej popularnych kierunków emigracji wśród Polaków – wolne miasto i kraj związkowy Hamburg.

To przede wszystkim bardzo ważny port (jeden z największych w Europie), a tym samym - miejsce zatrudnienia dziesiątek tysięcy obcokrajowców, którzy emigrują do Niemiec w celach zarobkowych. Szacuje się, że około 30 proc. mieszkańców Hamburga to obcokrajowcy, z czego niemal 4 proc. to Polacy.

Co ciekawe, fakt, że jest to miasto portowe, wcale nie oznacza, że ma ciężki, przemysłowy charakter. Hamburg uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast na mapie Niemiec. Nosi również miano jednej z najczystszych stolic Europy! Wszystko za sprawą wszechobecnej zieleni (ogrody zoologiczne, parki, jezioro Außenalster w centrum miasta) i powszechnego wśród mieszkańców szacunku do natury.


 

Dla kogo?

Wolne Miasto Hamburg oferuje również ponad 1200 lat historii zapisanej we wspaniałej architekturze i kulturze miasta. Teatry, restauracje, wystawne sklepy i swojskie targi rybne to tylko część atrakcji, które czekają na turystów odwiedzających to nadmorskie miasto.

Hamburg to również doskonałe miejsce dla osób, którym zależy na wyjeździe zarobkowym. Szczególnie popularne wśród mieszkańców Słupska, Gdańska, Szczecina, Kołobrzegu, Wejherowa, Koszalina, Lęborka, Wejherowa oraz innych pomorskich i zachodniopomorskich miast.


 

Do Hamburga – autobusem. Dlaczego?

Po pierwsze, busy i autokary umożliwiają transport do większej ilości miast niż transport kolejowy czy lotniczy, a także oferują więcej miejsc odjazdu.

Po drugie, przewozy Gdańsk-Hamburg często odbywają się nocą, co pozwala zaoszczędzić więcej czasu na samej podróży.

Po trzecie, cena takiej formy transportu jest naprawdę przystępna, a jakość samego transportu coraz wyższa – klimatyzacja, kabina WC, Wi-Fi, regulowane fotele z podnóżkami, odtwarzacz DVD to już standard w przypadku kursów dalekobieżnych.

Przejazd z Gdańska do Hamburga busem zajmuje około 7 godzin i kosztuje średnio 120-170 złotych. Do wyboru mamy oczywiście kilka innych opcji podróży, m.in. pociągiem, samolotem lub koleją, jednak jedną z najkorzystniejszych cenowo form przewozu do Niemiec jest właśnie podróż busem. Taki sposób transportu bardzo chętnie wybierają zwłaszcza Polacy, którzy podróżują do Niemiec w celach zarobkowych i często wracają do rodziny w Polsce.