Dlaczego wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem dla freelancerów?

Dlaczego wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem dla freelancerów?

Wirtualne biura to nowość na polskim rynku. Za granicą pojawiły się już 1994 roku w odpowiedzi na rosnące ceny wynajmu przestrzeni biurowych oraz wynikające stąd zapotrzebowanie na ograniczenie kosztów prowadzenia firmy.

Dzięki wirtualnej przestrzeni biurowej przedsiębiorca może zaoszczędzić na kosztach prowadzenia działalności gospodarczej, a także zyskać dodatkowy czas na realizację zleceń - obsługą klienta zająć się mogą pracownicy wirtualnego biura.
 

Idealne rozwiązanie dla freelancerów

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w domu. Gdy kontakt z klientem jest mocno ograniczony, a przedsiębiorca kontaktuje się z nim e-mailowo, telefonicznie bądź drogą pocztową, wirtualne biuro okaże się w prowadzeniu biznesu nieocenioną pomocą, gdyż znacznie zredukuje koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
 

Zalety biura wirtualnego

Trudnym do ominięcia wątkiem, jeśli mowa o wirtualnym biurze, są oszczędności. Koszt wirtualnego biura - w zależności od wybranego pakietu - waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Dzięki temu przedsiębiorca może obniżyć koszty prowadzenia działalności nawet o kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Wirtualne biuro nie polega jedynie na udostępnieniu przedsiębiorcy adresu rejestrowego dla firmy - który może być prestiżowy - ale również na pełnej, kompleksowej obsłudze biurowej. Taka obsługa biurowa może być szczególnie przydatna dla freelancerów, gdyż w natłoku zleceń niekiedy mogą oni nie mieć czasu na załatwianie urzędowych formalności.
 

Co wchodzi w zakres usług wirtualnego biura?

W zależności od wybranego przez przedsiębiorcę pakietu pracownicy wirtualnego biura mogą również odbierać korespondencję, pocztę mailową oraz telefony do freelancera. W zakres ich usług może wejść również obsługa kontaktu z klientami, a nie tylko przesyłanie korespondencji do właściciela firmy.

Niektóre biura wirtualne oferują również obsługę prawną i księgową, pomagają uzyskać dotacje unijne, a nawet wsparcie w tworzeniu biznesplanów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie firmy Point Office.