Drukarki HP do domowego biura – propozycje warte uwagi

Drukarki HP do domowego biura – propozycje warte uwagi

W małej firmie nie potrzebujemy przesadnie zaawansowanego sprzętu. Wystarczy taki, który podoła potrzebom codziennej pracy. Firma HP jest jednym z liderów na rynku drukarek. Jeśli szukasz sprzętu do domowego biura, urządzenia tej marki na pewno spełnią twoje oczekiwania.

Zacznijmy od początku

Drukarki możemy podzielić na różne rodzaje. Kiedyś największą popularnością cieszyły się modele atramentowe. Oferują one wysoką jakość wydruku, dlatego umożliwiają drukowanie nawet fotografii. Drukarki atramentowe nie muszą być drogie, jednak komplet nowego tuszu zazwyczaj sporo kosztuje.

W domowym biurze dobrze sprawdzi się drukarka laserowa. Zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów i oferuje podstawowe funkcje drukowania. Przy częstym drukowaniu najistotniejsza jest pojemność tonera. Wybierając toner, możemy zdecydować się na zamienniki do drukarek HP. Są tańsze, ale tak samo wydajne jak oryginał. Przydatna może okazać się drukarka wyposażona w skaner potrzebny do zeskanowania i wydrukowania dokumentów. Jest niewiele droższa i oferuje bardziej zaawansowane opcje.

 

Jak wybrać drukarkę laserową?

Drukarki laserowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na tańszą eksploatację. Są też łatwe w obsłudze, pracują szybko, a druk się nie rozmazuje. Dlatego drukarki laserowe najczęściej znajdują zastosowanie w pracy biurowej. Wybierając konkretny model, powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj druku. Wyróżniamy druk kolorowy oraz monochromatyczny. Ten drugi sprawdza się w przypadku drukowania wyłącznie dokumentów. Zwróć również uwagę, jakie formaty papieru są obsługiwane przez poszczególne modele. Drukarki standardowo obsługują A4 i A5, ale mogą również umożliwiać druk w innych popularnych formatach.

 

Propozycje drukarek HP

HP DeskJet Ink Advantage 2630

DeskJet Ink Advantage 2630 jest wielofunkcyjnym modelem o atrakcyjnej cenie. Drukarka kosztuje niecałe 200 zł, jest łatwa w obsłudze i umożliwia łączenie z WiFi – możemy drukować prosto z telefonu. Dodatkowym atutem jest kompaktowy rozmiar 425 x 305 x 149 mm.

 

HP LaserJet Pro M12

Drukarka laserowa LaserJet ProM12 jest idealna do domowego biura. To najmniejsza drukarka laserowa, jaką oferuje firma HP. Odznacza się ona wysoką jakością i dużą wydajnością - drukuje do 18 stron na minutę. Dodatkowym atutem jest przystępna cena. Została wyposażona w technologię Auto-On/Auto-Off, która pozwala na oszczędzanie energii.

 

HP LaserJet Pro P1102w

Monochromatyczna drukarka LaserJet Pro P1102w poza standardowymi formatami oferuje ciekawe tryby drukowania, np. na kopertach czy etykietach. Model posiada funkcję oszczędzania energii oraz pozwala na bezprzewodowe łączenie z WiFi. Dzięki technologii Smart Print wydruki z internetu pozbawione będą błędów w postaci pustych stron.