Dystrybutory czy fontanny wody - co wybrać do firmy?

Dystrybutory czy fontanny wody - co wybrać do firmy?

W każdym zakładzie pracy pracownicy powinni mieć zapewniony dostęp do wody pitnej. Na co powinien zdecydować się właściciel firmy: na dystrybutor czy może poidełko?

 

Co znajdziemy w kodeksie pracy?

W kodeksie pracy można znaleźć ustęp dotyczący ciążącej na każdym pracodawcy konieczności zapewnienia osobom zatrudnionym w firmie stałego i nieograniczonego dostępu do wody pitnej. Jest to regulacja prawna, od której nie sposób się uchylić. Dlatego jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, powinieneś rozważyć różne możliwości, aby w sposób możliwie najbardziej oszczędny i niewymagający zbytniego nakładu energii i czasu zagwarantować zatrudnionym u Ciebie osobom dostęp do wody.

 

Woda do firmy

Kupowanie wody butelkowanej w sklepie, a następnie przywożenie jej na własną rękę do biura nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko dlatego, że zajmuje czas i zmusza do zajmowania się rzeczami drugorzędnymi z punktu widzenia celów firmy, ale również z powodów higienicznych. Jeśli dostęp do wody polega na tym, że pracownik może nalać do naczynia pewną ilość płynu z butelki, nigdy nie będzie miał pewności, czy ktoś inny rzeczywiście użył jakiegokolwiek naczynia do zaspokojenia swojego pragnienia.

 

Automaty do wody

Najlepszym wyjściem jest kupno specjalnego urządzenia, które uchyli powyższe niedogodności. Mamy do wyboru dwie opcje: zainwestować w dystrybutor wody lub tzw. fontannę czy – inaczej mówiąc – poidełko. Która z tych dwóch możliwości jest korzystniejsza?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań i preferencji. Fontanny wody sprawdzą się niewątpliwie w dużych i średnich przedsiębiorstwach jako uzupełnienie tradycyjnych dystrybutorów. Czasem mamy po prostu ochotę błyskawicznie ugasić pragnienie bez posługiwania się jakimkolwiek naczyniem. W takich sytuacjach fontanny wody okazują się bardzo użytecznymi urządzeniami. Dystrybutory natomiast stanowią idealne rozwiązanie, jeśli chcemy sprawić sobie sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli szybko i bezproblemowo napełnić kubek odpowiednią ilością płynu.

 

Dystrybutory wody oraz fontanny to propozycja nie tylko dla właścicieli firm, ale również dla dyrektorów szkół, banków, a także osób zarządzających wieloma innymi obiektami użyteczności publicznej. Urządzenia te zapewniają stały i praktycznie nieograniczony dostęp do wody pitnej.