Elementy idealnego stroju panny młodej – jak je połączyć, by ze sobą współgrały?

Elementy idealnego stroju panny młodej – jak je połączyć, by ze sobą współgrały?

Marzeniem każdej panny młodej jest to, aby w dniu ślubu wyglądać wyjątkowo. Oczywiście najważniejszą rolę w owym wyglądzie odgrywa ślubna stylizacja. Powinna zostać dopasowana przede wszystkim do motywu przewodniego całej ceremonii, ale również podkreślać charakter i styl panny młodej.

Uzupełnieniem kreacji panny młodej powinny stać się odpowiednio dopasowana do całości fryzura i elegancki makijaż. Ważne, aby panna młoda w tym ważnym dniu czuła się swobodnie, a jednocześnie wyjątkowo. Każdy detal ślubnej stylizacji powinien więc zostać idealnie skomponowany. Jak to zrobić?

 

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Podstawą ślubnego stroju panny młodej jest oczywiście suknia. Z pewnością każda z nas ma swój obraz tej wymarzonej, jednak często w trakcie poszukiwań okazuje się, że marzenia trzeba zweryfikować. Suknia ślubna powinna być przede wszystkim dopasowana do stylu, jaki jest bliski sercu panny młodej, ponieważ dzięki temu przez cały czas ceremonii będzie czuła się w niej pewnie i swobodnie. Oczywiście suknia powinna również pasować do typu figury. Niskim paniom odradza się suknie mocno rozkloszowane na dole. Ten fason jest zarezerwowany raczej dla pań szczupłych i wysokich. Natomiast panie, które są niskie, a dodatkowo posiadają figurę typu jabłko powinny postawić na suknię, która krojem przypomina literę A. To suknia, która jest dopasowana w biuście i delikatnie rozkloszowana na dole, bez podkreślania talii. Z kolei dla kobiet, które chcą optycznie wydłużyć sylwetkę, idealna będzie suknia odcinana pod biustem i swobodnie puszczona na dole. Suknia w typie syreny, czyli mocno dopasowana w zasadzie przez całą jej długość, może być zakładana przez panie, które mają sylwetkę w kształcie klepsydry. Natomiast proste i klasyczne suknie będą dobrze wyglądały na każdym typie sylwetki.

 

Kolczyki ślubne, czyli jak wybrać dodatki do ślubnej stylizacji

Oprócz sukni ślubnej ogromną rolę w każdej ślubnej stylizacji odgrywają również dodatki – buty, welon oraz ślubna biżuteria. Każdy z nich powinien zostać dopasowany do sukni ślubnej. Podczas ich doboru warto kierować się zasadą, zgodnie z którą do skromnej sukni ślubnej można wybrać bardziej efektowne dodatki. Dotyczy to także biżuterii. Jej najbardziej popularnym elementem są kolczyki ślubne. Najlepiej jeśli dobierzemy je do sukni i fryzury. Do włosów upiętych będą pasowały nieco dłuższe kolczyki ślubne, ale pod warunkiem, że zrezygnujemy wówczas z innej biżuterii. Natomiast jeśli decydujemy się na włosy rozpuszczone, lepiej postawić na delikatne, wkręcane kolczyki, które podkreślą subtelnie ślubną stylizację. Biżuteria ślubna musi także pasować do ewentualnego welonu, toczka lub bardzo popularnego w ostatnim czasie wianka ze świeżych kwiatów.