Gdzie kupować i przechowywać waluty cyfrowe?

Gdzie kupować i przechowywać waluty cyfrowe?

LUNO to bardzo popularna platforma walut cyfrowych, umożliwiająca kupowanie, sprzedawanie oraz przechowywanie takich walut jak Bitcoin i Ethereum. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Platforma LUNO dostępna jest już w ponad 40 krajach i wciąż zyskuje na popularności. Mimo że spółka działa dopiero od 2013 r., z jej usług skorzystało już ponad 16 milionów klientów. W ostatnim czasie dynamiczna ekspansja firmy objęła wiele państw członkowskich Unii Europejskiej. Również w Polsce platforma LUNO cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie bez powodu.

 

Profesjonalizm i niezawodność

Za kształt i funkcjonowanie platformy odpowiedzialnych jest ponad 200 ekspertów ds. technologii i finansów. Za cel firma stawia sobie dotarcie do jak największej liczby osób, które chciałyby posługiwać się cyfrową walutą w każdym miejscu na ziemi. To niewątpliwie niedościgniony potentat w sektorze walut cyfrowych, z którego usług warto skorzystać (konto można założyć pod adresem: https://www.luno.com/).

Czym są kryptowaluty?

Wokół kryptowalut nagromadziło się wiele zafałszowujących rzeczywistość mitów. Osoby nieobeznane ze światem finansów skłonne są zazwyczaj kojarzyć kryptowaluty ze spekulacjami finansowymi i przestępczą działalnością hakerów. Wątpliwości wzbudza szczególnie polityka regulacyjna.

Jak się jednak okazuje, obiekcje wobec kryptowalut opierają się na fałszywych założeniach i mylnym obrazie ich funkcjonowania. Sprawdźmy, pod jakimi względami kryptowaluty przewyższają tradycyjną wymianę pieniężną oraz bankowość internetową opartą na walutach „normalnych”.

 

Zalety waluty cyfrowej

Pieniędzy, które nosimy w portfelu, nie jesteśmy w stanie w błyskawicznym tempie dostarczyć komuś zamieszkującemu np. drugą półkulę. W sukurs przychodzi wtedy bankowość internetowa, dzięki któremu operacje finansowe przeprowadzane na odległość są o wiele szybsze i wygodniejsze. Ale i ten system ma pewne mankamenty. Za dokonywanie przelewów międzypaństwowych zmuszeni jesteśmy płacić niemałe prowizje. Poza tym wiele pozostawia do życzenia czas realizacji płatności. Należy również pamiętać o tym, że nad naszymi środkami pieniężnymi sprawuje pieczę bank, tzn. konkretni ludzie, przedstawiciele danej instytucji finansowej. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od ich decyzji.

Waluty cyfrowe (takie jak Bitcoin oraz Ethereum) pozwalają wyeliminować wszystkie zaznaczone powyżej niedogodności. Środki pieniężne w kryptowalucie można wysłać ekspresowo w każde miejsce na ziemi, bez konieczności płacenia prowizji za pośrednictwo w wykonaniu przelewu. Wiąże się to nie tylko z oczywistymi korzyściami finansowymi, ale również daje poczucie bezpieczeństwa – w końcu to my samy sprawujemy kontrolę nad własnymi finansami, nie powierzamy ich osobom trzecim. Na korzyść walut cyfrowych przemawia również fakt, że nie da się ich podrobić.

 

Platforma LUNO wychodzi naprzeciw najnowszym trendom w świecie finansów i daje nieocenione możliwości. Zdaniem wielu specjalistów waluty cyfrowe, ze względu na swoje liczne zalety, stopniowo będą wypierały tradycyjne środki płatnicze, aż wreszcie całkowicie zdominują rynki finansowe. Jest to prognoza uzasadniona szczegółowymi analizami i obserwacjami. Dlatego warto przekonać się do kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, jak najwcześniej.