Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Wynajem samochodów staje się coraz popularniejszy. Przedstawiamy kilka porad jak bezpiecznie podpisać umowę na wynajem samochodu.

1.    Wypożyczalnia samochodów na lotnisku
 Sprawdź, czy w mieście jest wypożyczalnia samochodów i czy ma swój oddział na lotnisku. Do niedawna taki luksus był tylko na lotniskach w Warszawie. Obecnie wypożyczalnia samochodów znajduje się na mniejszych lotniskach np. Pyrzowice w Katowicach czy Rzeszów – Jasionka. Zatem wynajem samochodów w Katowicach nie stanowi już problemu. Większość firm posiada funkcję wynajmu online, więc możesz to zrobić nawet czekając na samolot.


2.    Dodatkowe opłaty
Zapytaj czy podstawienie na lotnisko jest płatne. Niektóre firmy za wynajem aut i podstawienie pobierają dwie odrębne opłaty. Warto spytać również o kaucję i limit kilometrów, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i nieprzewidzianych kosztów.


3.    Ubezpieczenie
Upewnij się co do ubezpieczenia. W razie kolizji czy uszkodzeń auta warto mieć spokojną głowę. Jeżeli samochody są ubezpieczone wszelkie formalności są po stronie firmy wynajmującej auto, a klientowi przysługuje samochód zastępczy.


4.    Wybór aut
Sportowe, kombi, van, suv czy dostawczak dla firmy. Wybierając wypożyczalnie zwróć uwagę czy dysponują dużą flotą samochodów. Każdy klient lubi mieć zróżnicowaną ofertę. Z większej ilości samochodów łatwiej wybrać ten idealny dla naszych potrzeb.


5.    Cena
Ile zapłacisz zależy od klasy samochodu oraz okresu wynajmu. Za auto wyższej klasy z komfortowym wyposażeniem zapłacimy więcej. Jednak im dłuższy okres wynajmu tym cena jest niższa. Zawsze warto negocjować.


6.    Bezpieczeństwo najmłodszych
Jeżeli podróżujesz z dzieckiem, warto zorientować się, czy wybrana wypożyczalnia udostępnia fotelik do przewożenia malucha. Sprawdź czy posiada atest i zerknij na rok produkcji. Przypominamy, że fotelika można używać tylko przez 5 lat.


7.    Umowa
Każdy dokument, który podpisujesz bezwzględnie należy przeczytać. Tylko w ten sposób jesteś w stanie ustrzec się przed naciągaczami.

O powyższych poradach należy zawsze pamietać. Lepiej wypożyczać samochód ze sprawdzonej i profesjonalnej wypożyczalni, takiej jak: Carfree.pl - oddział Katowice , wówczas łątwiej uniknąć nieporozumień i zaoszczędzić mnóstwo czasu.