Jak dbać o czystość w hotelu?

Jak dbać o czystość w hotelu?

Czystość jest niezwykle ważna dla gości hotelowych. Ponieważ chcą oni się poczuć jak w domu, niedopuszczalne jest zaniedbanie i niewłaściwy sposób sprzątanie powierzchni oraz pokojów hotelowych.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków czystości oraz sprzętu sprzątającego, codzienne zadania personelu sprzątającego nie będą już uciążliwe. Wszystko musi się jednak odbywać według ściśle określonych procedur, które nie tylko przypisują pracę oraz sposoby jej wykonania, ale również opierają się na regularności wykonywania powierzonych obowiązków. Duże powierzchnie hotelowe nie są tak łatwe do utrzymania w czystości jak mieszkanie czy dom. Ponadto zachowanie czystości powinno się odbywać w sposób dyskretny. Podpowiadamy jak poradzić sobie z porządkami w hotelu.

Na co zwracają uwagę goście hotelowi?

Jedną z fundamentalnych rzeczy, na które uwagę zwracają klienci hotelu jest stan czystości. Uwaga skupia się w szczególności na czystości pościeli i łóżka, ale również łazienki. Stąd pojawiają się pewne standardy, które należy zapewnić gościowi hotelowemu. Jest to na przykład codzienne zmienianie ręczników, by gość czuł się komfortowo. Stad hotel musi zaopatrzyć się w odpowiednią ilość ręczników, by ich nie zabrakło. Te wątpliwej jakości, zużyte lub poplamione, powinny wylądować w koszu. Czystość łóżka to nie tylko wyprana i pachnąca pościel, ale również stan materaca, na którym będzie spał gość. Na postrzeganie łóżka jako czystego wpływa również czystość ram łóżka, porządek pod łóżkiem, a także, dbanie o to, by materace były w dobrym stanie. Wszystkie te elementy nie mogą być od siebie oddzielone, zachowanie czystości musi opierać się na porządkowaniu całej przestrzeni, nie można zamiatać niczego pod dywan, bo goście nie dadzą się na to nabrać.

Łazienka to dobre imię hotelu

Czystość w łazience jest kluczową sprawą, dlatego dbać o nią trzeba codziennie. Rolą sprzątaczki w hotelu jest zapewnienie jak najlepszej i najdyskretniejszej obsługi. Przemycie umywalki, wanny czy brodzika jest zasadniczą sprawą w utrzymaniu poziomu czystości. W celu utrzymania odpowiedniego standardu, o czystość należy dbać z zastosowaniem odpowiednich produktów, takich jak profesjonalne urządzenia i środki czyszczące. Właściwa dezynfekcja sprawi, że gość czuje się bezpiecznie i przy okazji nie nabawi się w hotelu żadnych chorób.

Ważne szczegóły

Na postrzeganie hotelu jako czystego wpływ maja również szczegóły. Należy do nich regularne przecieranie górnych partii mebli, kaloryferów, parapetów czy kratek wentylacyjnych. Ważne jest również zapewnienie czystości klimatyzacji. Każdy drobny szczegół w pokoju hotelowym oraz na terenie obiektu musi podlegać regularnemu czyszczeniu przy zapewnieniu odpowiednich środków czyszczących i właściwych sprzętów. Dla dbania o czystość istotny jest nie tylko personel sprzątający, ale także zapewnienie właściwych środków technicznych, które pozwolą ułatwić pracę i wykonywać ją efektywnie. Dla sprzątaczek, które muszą ogarniać dużą powierzchnię hotelu, przydają się wózki hotelowe, wózki na bieliznę oraz wózki do sprzątania. Dla utrzymania czystości sprawdzą się również odkurzacze piorące - http://euro-mop.pl/pl/odkurzacze-profesjonalne - czy inny sprzęt do sprzątania. Proces sprzątania powinien być znany wszystkim pracownikom i polegać na stosowaniu się do ujednoliconych procedur, które nie będą powodowały różnicowania ich w  zależności od osoby sprzątającej, a standard czystości hotelu musi być oparty na unifikacji norm i zasad.

 

Więcej informacji o produktach do sprzątania w hotelach na http://euro-mop.pl/pl/.