Jak dobrze zorganizować weekend?

Jak dobrze zorganizować weekend?

Wszyscy czekamy na weekend. Nic dziwnego, w końcu dla wielu z nas te dwa dni oznaczają wypoczynek, zregenerowanie sił, często „nicnierobienie”. Wszystko to zmienia się, kiedy mamy dzieci…

Wtedy już odpadają nocne „wypady” na miasto i zaczynamy myśleć, co mogłoby się spodobać naszym pociechom i gdzie warto wybrać się całą rodziną.

Wtedy warto zacząć planować weekendy.

Należy określić stałe punkty programu weekendowego. Pozwoli to bezkolizyjnie wpasować resztę. Przy okazji dobrym pomysłem jest rozdzielenie pomiędzy członków rodziny "ulubionych" obowiązków, takich jak sprzątanie, pranie, prasowanie, zakupy...

Najlepiej zgrać je tak by jak najwięcej odhaczyć w tym samym czasie. Dzięki oszczędzonym w ten sposób tu i ówdzie minutom nagle może się okazać, że zyskaliście kilka wolnych godzin do zagospodarowania na relaks i przyjemności. Nie bez znaczenia dla atmosfery jest też fakt, że podzielone obowiązki nie obciążą ponad miarę tylko jednej osoby.

Gdy już wypełnicie planer "sprawami do załatwienia", czas na przyjemności i właściwy weekend! Wyjście do kina, spotkanie u przyjaciół, niedzielny obiad na mieście, basen, wyjście bez dzieci czy czas na indywidualne leniuchowanie. Wszystko się zmieści.

Rozpisanie weekendu w planerze pięknie porządkuje dni i ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla dorosłych i starszaków. Duża tablica wzbogacona o specjalne piktogramy to także sposób na to by Maluchy lepiej znosiły oczekiwanie na jakiś miły punkt dnia, lepiej rozumiały "czas", jego upływ. Planer sprawia, że widzą, co się będzie działo i kiedy.

Chętniej też włączają się w domowe obowiązki, szczególnie jeżeli same mogą w jakiś sposób wpływać na ich podział. Takie rodzinne planowanie to także świetny patent na wyrobienie nawyków, które przydadzą się dzieciom w szkole, na studiach a później, gdy dorosną w pracy zawodowej.

Zalety planera dostrzegą z pewnością nawet rodzice, którzy dzięki dobrej organizacji znajdą w weekend chwilę dla siebie, na relaks i zebranie sił przed kolejnym szalonym i pracowitym tygodniem.