Jak inwestować w fundusze kapitałowe?

Jak inwestować w fundusze kapitałowe?

Poszukujesz sposobu na inwestycję długoterminową, która będzie mogła zaoferować ci atrakcyjne zyski? Jedną z takich propozycji są ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Jak inwestować, aby zyskać na nich jak najwięcej?

UFK, czyli ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, są produktem o podwójnej budowie – są jednocześnie funduszem inwestycyjnym oraz ubezpieczeniem na życie. Pozwalają one zatem na jednoczesne pomnażanie kapitału, ale dają też ochronę ubezpieczeniową w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Osoby decydujące się na fundusze kapitałowe podpisują odpowiednią umowę, w której zobowiązują się do wnoszenia regularnych opłat na rzez funduszu przez wskazany czas. Część środków jest wtedy przeznaczana na opłacenie składki ubezpieczeniowej, część na zakup jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym.

 

Kiedy warto wybrać fundusze kapitałowe?

Korzystanie z funduszy kapitałowych to najlepszy wybór dla osób chcących inwestować długoterminowo – jeśli zatem możemy „zamrozić” swoje środki na dłuższy czas, w takim przypadku warto zainteresować się tymi propozycjami.

Z funduszy kapitałowych nie powinny z kolei korzystać te osoby, które liczą na krótkoterminowe zyski. Gdy myślimy o skorzystaniu z takiej oferty, najlepiej traktować ją wtedy jako jeden z wielu elementów naszego portfela inwestycyjnego.

 

Fundusze kapitałowe – jak wybrać najlepszą ofertę?

Aktualnie ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe są dostępne w wielu różnych bankach, a także oferują je instytucje pozabankowe zajmujące się ubezpieczeniami oraz inwestycjami. Z ich propozycjami można zapoznać się nawet teraz – całkowicie przez internet.

Osoby chcące zdecydować się na fundusze kapitałowe muszą pamiętać o tym, że z korzystaniem z takiego produktu związane jest również ryzyko. Fundusze nie gwarantują nam określonego poziomu zysków, zatem może okazać się, że po jakimś czasie wpłacane sumy nie zaprocentują tak, jak przewidywaliśmy.

 

Przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby sprawdzić warunki umowy. To właśnie w nich znajdziemy dokładne informacje, jakie są perspektywy zysku, opłaty, ryzyko związane z inwestycjami.

Materiał napisany przy współpracy z Vienna Life