Jak oszczędzać na przesyłkach kurierskich?

Jak oszczędzać na przesyłkach kurierskich?

Masz paczkę do wysłania i zastanawiasz się, ile będziesz musiał zapłacić firmie kurierskiej za tę usługę? Poniżej podpowiadamy, jak zaoszczędzić i nie przepłacać.

Kurier lepszy niż poczta

Wszystkim dobrze wiadomo, że lepiej wysłać paczkę kurierem niż tradycyjną pocztą. Nie tylko dlatego, że jeśli wybierzemy pocztę, to przesyłka może się zawieruszyć w drodze do adresata (co nie jest wcale takie rzadkie); również dlatego, że okres jej dostarczenia będzie najprawdopodobniej znacznie dłuższy. Wysyłając paczkę kurierem, mamy pewność, że dotrze ona na czas pod wskazany w zamówieniu adres. Zapłacimy co prawda nieco więcej, ale za to możemy być spokojni o losy powierzonego firmie przedmiotu. Zresztą konkurencja w branży kurierskiej jest obecnie tak duża, że ceny usług nie są wcale wygórowane i każdy może sobie pozwolić na to, aby z tych usług skorzystać. Warto jednak wiedzieć, że na przesyłce można zaoszczędzić – i to niemało. Zwłaszcza właściciele sklepów, którzy regularnie korzystają z pośrednictwa firm kurierskich w dostarczaniu klientom zamówionych towarów, powinni wziąć pod uwagę realną możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Kilku- bądź kilkunastozłotowa różnica w wypadku jednej przesyłki może nie robić aż tak dużej różnicy, ale jeśli wysyłamy paczki codziennie, ponieważ taka jest specyfika naszej działalności gospodarczej, powinniśmy uwzględnić każdą szansę na zmniejszenie kosztów.

 

Serwisy internetowe pośredniczące w usługach kurierskich

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest skorzystanie z serwisu internetowego pośredniczącego w zamawianiu usług kurierskich. Serwisy takie współpracują z licznymi przedsiębiorstwami przewozowymi, których oferty różnią się od siebie ilością oraz charakterem promocji, cenami poszczególnych usług itd. Reprezentatywnym przykładem tego typu serwisów jest witryna allekurier.pl: po wejściu na stronę główną wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę parametry wysyłanej paczki (jej wagę oraz wymiary) oraz docelowe miejsce przesyłki, a po chwili wyświetli nam się ranking ofert, z których możemy skorzystać. Kryterium hierarchizującym poszczególne oferty jest cena: najwyższą pozycję mają najtańsze opcje. Dzięki takim serwisom szybki i tani kurier jest na wyciągnięcie ręki.

 

Jak więc widzimy, nie trzeba wiele, aby móc zaoszczędzić na przesyłce. Wystarczy dostęp do internetu. Znalezienie najbardziej opłacalnej oferty kurierskiej jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, aby otrzymać kilka lub nawet kilkanaście propozycji do wyboru. Sam proces zamawiania usługi kurierskiej również przebiega online, co jest absolutną innowacją na rynku. Dzięki temu oszczędzamy sobie trudu wypełniania pisemnych formularzy i załatwiania innych uciążliwych formalności. Są to niewątpliwe atuty, dla których warto korzystać z tego typu serwisów.