Jak pozbyć się cieni, opuchlizny pod oczami?

Jak pozbyć się cieni, opuchlizny pod oczami?

Cienie i opuchlizna pod oczami to niestety chleb powszedni wielu osób. Przyczyn tego stanu rzeczy są różnorakie. Z wiekiem skóra wokół oczu staje się coraz bardziej cienka i podatna na podrażnienia.

Bardziej prozaicznym, ale równie częstym powodem jest brak odpowiedniej ilości snu i stres. Jeśli chcesz skutecznie walczyć z niechcianymi workami musisz się wysypiać. To warunek niezbędny. Może się też zdarzyć, że za brzydkie obwódki odpowiedzialna jest jakaś alergia. Przykładowo może to być gluten. Jak widzisz pierwszym etapem walki będzie właściwe ustalenie przyczyn, a przynajmniej jednej z nich.

 

Pozbądź się ich

Doraźnym sposobem, który na pewno Cię nie zawiedzie jest korektor odpowiednio dobrany do Twojej cery. Oprócz właściwej dawki snu przyda się również właściwa pozycja i spanie z głową lekko uniesioną aby ułatwić właściwy przepływ limfy i zapobiec jej zaleganiu, chociażby pod oczami. Stres to Twój wróg. Walcz z nim rozsądnie. Niekoniecznie tabletkami, ale też regularną aktywnością fizyczną, medytacją czy nowym hobby. Jeśli Twoim problemem jest alergia zdiagnozuj ją. A także co oczywiste unikaj alergenu i regularnie przyjmuj leki.

 

Kosmetyki

Jak już wspominaliśmy skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wrażliwa. Z tego względu nie można katować jej ciężkimi kosmetykami, które mogą same w sobie wywoływać podrażnienia. Dużo lepiej będzie zastąpić je naturalnymi składnikami lub kosmetykami opartymi właśnie na nich. Są to przykładowo preparaty zawierające wyciąg ze świetlika, rumianku czy białej lub zielonej herbaty. Recenzje kosmetyków do twarzy i ciała znajdziesz na products-bank.com

 

Do domowego zastosowania

Są również okłady bezpośrednio z ziół lub nawet zwykłej czarnej herbaty. Możemy również zastosować zimne kompresy lub okłady z ogórka. By wykonać wspomniane kompresy warto zaopatrzyć się w żelowe nakładki na oczy. W ten oto sposób najbezpieczniej wyregulujemy temperaturę i nie przesadzimy z tą domową krioterapią. Do walki z cieniami przyda się również witamina K oraz wyciąg z kasztanowca. Jeśli Twoim problemem jest głównie opuchlizna postaraj się również ograniczyć spożycie soli, która to zatrzymuje wodę w organizmie.