Jak przedłużyć trwałość perfum?

Jak przedłużyć trwałość perfum?

Zapach nawet najlepszych perfum w ciągu dnia słabnie i stopniowo się ulatnia. Co zrobić, aby go maksymalnie wydłużyć w czasie?

Dlaczego zapach szybko się ulatnia?

Przyczyny mogą być różne. Najczęstszą z nich jest sucha skóra. Zapach perfum utrzymuje się dłużej, jeśli skóra jest odpowiednio nawilżona. Dlatego w miejsca spryskiwane pachnidłami w razie wystąpienia problemu należy wcierać bezzapachowy balsam lub krem. Dobrym rozwiązaniem jest również wazelina kosmetyczna oraz olejek jojoba ze słodkich migdałów. Jako że tego typu specyfiki mają bardzo tłustą konsystencję, należy używać ich z umiarem.

Innym powodem krótkiego utrzymywania się zapachu na skórze może być niewłaściwy sposób aplikacji perfum. Warto pamiętać, że jedne miejsca są bardziej, a inne mniej przyjazne pachnidłom. Najlepiej spryskiwać te części ciała, w których pulsuje krew. Należy też umiejętnie dozować perfumy.

Niektóre zapachy utrzymują się krótko dlatego, że mają w swoim składzie zbyt mało olejków zapachowych – jest to więc przeszkoda, której nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zaradzić. Najlepiej kupować trwałe perfumy, w których występuje duże stężenie olejków zapachowych.

Warto również odnotować, że zmysł węchu przyzwyczaja się stopniowo do zapachów, z którymi ma do czynienia na co dzień, więc słaba wyczuwalność perfum może być również spowodowana czynnikami ściśle subiektywnymi i być jedynie złudzeniem, rezultatem autosugestii. Dlatego zanim zwiększysz dawkę, zasięgnij opinii osoby postronnej.

 

Co jeszcze można zrobić, aby przedłużyć trwałość perfum?

Aby przedłużyć trwałość perfum, możesz spryskać nimi nie tylko skórę, ale również włosy i ubrania. Pamiętaj jednak o zachowaniu co najmniej kilkunastocentymetrowej odległości od atomizera! Przy spryskiwaniu odzieży ze zbyt małej odległości możemy ją mimowolnie zniszczyć, zwłaszcza jeśli jest to tkanina delikatna. Zarówno perfumy damskie, jak i męskie utrzymują się długo na takich materiałach jak len czy bawełna.

Warto też stosować kosmetyki z jednej linii zapachowej. Na komplet powinny się składać następujące elementy: perfumy, balsam lub krem do ciała oraz żel pod prysznic. Dzięki takiemu połączeniu wzmocnisz zapach i wydłużysz czas jego trwania.

 

Nad powstawaniem artykułu czuwała Perfumeria E-glamour.