Jak przenieść numer do innej sieci?

Jak przenieść numer do innej sieci?

Użytkownicy telefonów komórkowych nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych ofert ze strony polskich operatorów. Ci ostatni prześcigają się w obniżaniu cen i ulepszaniu swoich usług. Co zrobić w sytuacji, kiedy chcielibyśmy zachować dotychczasowy numer przy jednoczesnej zmianie sieci?

Polski rynek telefonii komórkowej

Zmiana sieci na inną bywa zazwyczaj podyktowana chęcią skorzystania z atrakcyjniejszej bądź tańszej oferty. Dawno minęły już czasy, kiedy posiadacze telefonów komórkowych mieli do wyboru trzy czy cztery opcje. Od tamtej pory na polskim rynku pojawiło się kilka nowych sieci, które w świecie mediów pozostają wprawdzie w cieniu tych największych i najbardziej popularnych, ale – jak się okazuje – wcale nie ustępują im pod względem jakości świadczonych usług. Warto wspomnieć tutaj o takich operatorach jak: Premium Mobile, Multimedia, Red Bull Mobile, Vectra, Nju Mobile czy Virgin Mobile. Do wyboru, do koloru. Jeśli szukasz najkorzystniejszej oferty, nie musisz wchodzić na stronę każdego z tych operatorów i porównywać samodzielnie poszczególnych ofert. Wystarczy, że skorzystasz z internetowej porównywarki, którą znajdziesz pod tym adresem: https://komorkomat.pl. Jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze, z przyjaznym i czytelnym interfejsem. Porównywarka na podstawie wpisanych przez ciebie w formularzu danych w błyskawicznym tempie wyszuka i przedstawi ci najlepsze propozycje na rynku. Jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

 

Chcesz przenieść numer? Nic prostszego!

Aby zacząć korzystać z usług innego operatora, nie trzeba wcale rezygnować z dotychczasowego numeru telefonu. Wystarczy wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek (w sposób tradycyjny bądź drogą elektroniczną) u usługodawcy, którego ofertą jesteś zainteresowany. Każdy operator ma swój własny sposób przenoszenia numeru telefonu, informacje na ten temat znajdziesz na stronie internetowej danej sieci. Czas oczekiwania na decyzję w świetle przepisów nie może przekroczyć:

  • 6 godzin, jeśli wniosek został złożony w biurze usługodawcy,

  • 3 dni roboczych, jeśli został przesłany przez internet lub pocztą tradycyjną.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pozostaje ci tylko podpisać umowę z nowym operatorem. Pamiętaj, aby wypowiedzieć odpowiednio wcześnie umowę wcześniejszemu usługodawcy, jeśli ta została zawarta na czas nieoznaczony. Przeniesienie numeru nastąpi w chwili jej wygaśnięcia.