Jak się ubrać do szkoły?

Jak się ubrać do szkoły?

Zastanawiasz się nad tym, jak się ubierać do szkoły? Przeczytaj poniższy artykuł i pozbądź się wątpliwości!

Szkoła jest miejscem, które wymusza na uczniach pewne ustępstwa w różnych sferach – dotyczy to również stylu ubierania się. Nie może być on zbyt ekstrawagancki, choć niektórzy za nic sobie mają krytyczne uwagi wychowawców i nauczycieli. Ubranie, w którym chodzimy do szkoły, nie powinno wyróżniać się zbyt mocno, umiar jest tutaj bardzo ważny. Nie warto za wszelką cenę dostosowywać się do wszystkich najnowszych trendów modowych.

 

Masz szczupłą sylwetkę?

Dziewczęta mające drobną budowę ciała ładnie wyglądają we wzorzystych bluzach (np. w grochy) oraz rozkloszowanych spódnicach, podkreślających talię. Dla dopełnienia efektu warto założyć buty na koturnach. Miłym akcentem będą również duże okulary w czarnych oprawkach oraz kołnierze z dużymi cekinami. Te ostatnie pasują nawet do zwykłych T-shirtów (tutaj znajdziesz fajne koszulki: https://www.printlander.pl/). Jeśli chodzi o obuwie, do szkoły sprawdzą się najzwyczajniejsze w świecie trampki. W połączeniu z czarną sukienką oraz kołnierzem będą się prezentowały bardzo przyzwoicie.

 

Co nigdy nie wychodzi z mody?

Niektóre fasony i kolory nigdy nie wychodzą z mody. Przykładowo, zarówno czerń, jak i biel nadają się do wszystkiego i są barwami ponadczasowymi. Ich powodzenie jest niezależne od doraźnej koniunktury modowej. Warto eksperymentować z tymi kolorami, urozmaicając je jakimś rzucającym się w oczy dodatkiem. Może to być jaskrawa marynarka, kolorowy pasek, barwna torebka... Niesłabnącym powodzeniem cieszą się również dżinsy – jest to materiał uniwersalny. Należy jednak pamiętać o jednej zasadzie: jeśli zakładasz spodnie dżinsowe, góra musi być już z innego materiału! W przeciwnym razie narazisz się na docinki ze strony rówieśników. Dobrym pomysłem może być również kolorowa chusta, która zaakcentuje Twoją indywidualność. Co do tej ostatniej, podkreślą ją również koszulki z napisami.

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się dla Ciebie przydatne i pomogą Ci w rozwianiu wątpliwości związanych z własnym ubiorem.