Jak stworzyć aranżację salonu w stylu skandynawskim

Jak stworzyć aranżację salonu w stylu skandynawskim

Salon to miejsce, które jest wizytówką naszego domu lub mieszkania. To tu spędzamy dużo czasu, wypoczywając czy przyjmując gości, tak więc chcemy, by prezentował się jak najlepiej. Nie masz pomysłu, jak urządzić swój salon? Ciekawym rozwiązaniem może być styl skandynawski.

Przestronny salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim nie jest miejscem, które ma być piękne i reprezentacyjne jedynie na pokaz. To miejsce, które łączy w sobie estetykę i wysoki komfort. Podstawową kwestią jest funkcjonalność. Salon w stylu skandynawskim powinien być przestronny i wygodny.

 

Prostota i minimalizm

Salon w stylu skandynawskim powinna cechować szlachetna prostota i minimalizm. Dominującymi kolorami są stonowane kolory natury: biel, szary, brązy, czasem zieleń i "brudny" niebieski. Bardzo ważne jest odpowiednie łączenie kolorów. Skandynawowie wykazują się pod tym względem wyjątkowym wyczuciem. Meble powinny być proste, pozbawione zbędnego przepychu i udziwnień. Nie oznacza to, że ich design nie może być ciekawy. Kreatywność projektantów jest pod tym względem bardzo duża. Głównym meblem powinna być duża, nowoczesna kanapa, oprócz tego doskonale sprawdzą się drewniane szafki, komody, krzesła i stoliki.

 

Źródło: www.casabianca.pl/kategoria/galki-do-mebli-2

Materiały

Meble odpowiednie dla stylu skandynawskiego powinny być drewniane. Idealnym rozwiązaniem będzie również drewniana podłoga. Drewno może być zarówno pomalowane jedynie przezroczystym lakierem, jak i kryjącą białą farbą. Do tego doskonale sprawdzą się dodatki z takich materiałów jak wełna, len, czy bawełna.

 

Stwórz atmosferę domowego ciepła

Styl skandynawski wcale nie musi być chłodny. Za pomocą odpowiednich dodatków możemy łatwo stworzyć atmosferę domowego ciepła. Można w tym celu wykorzystać na przykład duże poduchy, dywany, koce i pledy. Aby przełamać stonowane kolory i ożywić wnętrze, mogą być one w bardziej jaskrawych barwach: na przykład zielonym, niebieskim, pomarańczowym czy czerwonym. Sprawdzą się również ceramiczne wazoniki i inne ozdoby.  W ten sposób Twój salon będzie emanował domowym ciepłem.