Jak szybko i poprawnie uprasować koszule?

Jak szybko i poprawnie uprasować koszule?

Nie tylko mężczyznom prasowanie jawi się jak największa zmora. Ale to właśnie Panowie muszą podjąć największe wyzwanie, jeśli zdarzy się, że…

Mama czy żona nie wyprasowała

Co robić? Prasować samemu, bo nie ma nic gorszego wizerunkowo niż pognieciona koszula. Pozostaje pytanie -jak? Niektórzy w celu przyspieszenia całej „skomplikowanej” operacji ograniczają się tylko do wyprasowania tego co wygląda spod marynarki, czyli przodu. Wydaje się sprytne, ale… Po pierwsze czasami marynarkę po prostu trzeba zdjąć. Po drugie częściowo wyprasowana koszula, tak czy inaczej, źle się układa. Poza tym kołnierzyk powinien również wyglądać jak należy.

Nie takie żelazko straszne…

Najlepszym sposobem na należycie wyprasowaną koszulę jest oczywiście żelazko i wiedza co z nim należy zrobić. Prasowaniem, w tym prasowaniem koszul rządzi pewien schemat. Po kilku podejściach jesteśmy w stanie dojść do swoistej perfekcji. A sama czynność zajmie nam zaledwie kilka minut i może nawet relaksować.

Zacznij od…

Nagrzania żelazka. Temperatura musi być bezwzględnie dostosowana do rodzaju tkaniny, z której wykonana jest koszula. Tak na marginesie, najlepiej wybierać te bawełniane.

Na pierwszy ogień idzie kołnierzyk, który powinniśmy wyprasować najpierw z wewnętrznej niewidocznej strony, a dopiero potem z zewnątrz. Następnie należy przejść do barków, korzystając z węższej strony deski. Kolejny etap to rękawy. Początkowo składamy je wzdłuż kantów uważając, żeby ich nie zaprasowywać. Procedurę powtarzamy z obu stron. Następnie rozkładamy rękaw tak aby niezaprasowany kant był po środku i przejeżdżamy ostatni raz żelazkiem.

Co dalej?

Zaczynamy prasowanie od lewego przodu. Następnie przesuwamy koszulę na plecy i dalej, aż do prawego przodu, prasując wszystko bardzo dokładnie. Najwięcej uwagi poświęcamy części przedniej, czyli frontom.

Po zakończeniu prasowania

By nie zniweczyć wysiłków i pracy należy koszulę starannie rozwiesić. Układamy ją więc starannie na wieszaku zapinając dwa pierwsze guziki od góry. To gwarantuje, że koszula się nie pogniecie.