Jak wgrać muzykę na iPoda?

Wielu z Was pyta, jak przenieść pliki muzyczne z komputera na nośniki firmy Apple. Oto kilka wskazówek, które z pewnością w tym pomogą.

1. Żeby skutecznie wgrać ulubioną muzykę na iPhone'a czy też iPoda, będziemy musieli pobrać ze strony Apple program do tego służący – iTunes.

2. Po zainstalowaniu i uruchomieniu iTunes, powinniśmy podłączyć za pomocą kabla USB urządzenie, na które docelowo będziemy zgrywać pliki.

3. W programie iTunes otwieramy zakładkę z muzyką i czekamy do momentu, kiedy nasz iPod zsynchronizuje się z programem. Następnie odłączamy urządzenie i przystępujemy do kopiowania interesujących nas plików. W tym celu zaznaczamy pliki w folderze, z którego chcemy zgrać muzykę i przenosimy do biblioteki programu iTunes.

4. Może zdarzyć się tak, że skopiowane pliki nie będą miały swojej pierwotnej nazwy – w tym przypadku nazwy wykonawcy. Zaznaczamy skopiowane przed chwilą pliki w bibliotece programu, a zaznaczone klikamy prawym przyciskiem myszki. Następnie z otwartego okienka wybieramy opcję „informacje”. Otworzy nam się okienko o nazwie „informacje o wielu pozycjach”, gdzie wpisujemy interesujące nas dane. Możemy również wgrać grafikę okładki płyty, z której zgraliśmy muzykę do naszego Ipoda. W tym celu, z prawej strony naszego okienka, klikamy pole grafiki, po czym wybieramy folder, z którego tę grafikę chcemy wgrać.

5. Ostatnim krokiem w naszej operacji jest ponowna synchronizacja naszego urządzenia z programem. Podłączamy ponownie iPoda, a po chwili program iTunes rozpozna nasze urządzenie i rozpocznie synchronizację. Po ukończeniu synchronizacji możemy odłączyć iPoda oraz wyłączyć program i cieszyć się naszą ulubioną muzyką. Dokładnie tak samo postępujemy przy wgrywaniu muzyki na każde urządzenie firmy Apple – iPod Touch, iPhone oraz iPad.