Jak wybrać meble ogrodowe? Kompletny poradnik

Jak wybrać meble ogrodowe? Kompletny poradnik

Ciepłe dni pozwalają nam wypoczywać na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem na weekend są spacery i inne formy aktywnego relaksu. Warto jednak również docenić potencjał własnej działki. Nieważne, czy dysponujemy dużym ogrodem, czy jedynie skromnym balkonem – możemy spędzać tam miłe chwile.

Taki przydomowy wypoczynek to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż zapewnia nam nieco prywatności i nie wymaga żadnych przygotowań – wszystko mamy pod ręką. Aby w pełni docenić te zalety, potrzebne nam jednak niezawodne meble ogrodowe. Czym kierować się przy ich wyborze?

 

Przeznaczenie

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, jakie meble do ogrodu wybrać, jest miejsce, w którym będą one używane. Inny zestaw będzie potrzebny na taras, inny na trawnik. Powinniśmy ocenić, jak bardzo meble będą narażone na promienie słoneczne czy opady. Choć wszystkie artykuły tego typu wykonane są z materiałów odpornych na użytkowanie na zewnątrz, to niektóre będą wyróżniały się dłuższą żywotnością niż inne.

Zobacz kompletny poradnik na: wasserman.eu

 

Funkcja

Tradycyjnym rozwiązaniem w ogrodzie jest stolik z kilkoma krzesłami. Jeżeli w domu mieszkają tylko dwie osoby, nieczęsto przyjmujące gości, cztery krzesła bez problemu wystarczą. Jeśli natomiast mamy do czynienia z dużą rodziną, będziemy potrzebować ich znacznie więcej. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do tych podstawowych mebli.

Producenci zaskakują nas wciąż nowymi rozwiązaniami i pomysłowymi koncepcjami. Dużą popularnością cieszą się na przykład hamaki, które – rozwieszone pomiędzy drzewami – gwarantują udaną drzemkę na świeżym powietrzu. Latem niezastąpione okażą się również leżaki, umożliwiające kąpiele słoneczne w nie gorszym standardzie niż na wakacjach w ciepłych krajach.

 

Materiały

Kupując meble ogrodowe, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały one wykonane. Choć podstawa to drewno, warto zastanowić się nad alternatywami. Dużo większą wytrzymałością, a więc i żywotnością, będą cechowały się na przykład produkty z metalowymi elementami. Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest również szkło, choć nie jest ono pozbawione wad. Z pewnością lepiej z niego zrezygnować, jeśli po ogrodzie czy tarasie często biegają dzieci.

Na naszej decyzji o zakupie takiego, a nie innego zestawu ogrodowego z pewnością zdecyduje także cena. Warto najpierw zapoznać się z asortymentem sklepów, gdyż producenci dostarczają na rynek rozwiązania dedykowane na każdą kieszeń i każdy ogród.