JAK WYPOSAŻYĆ ŁAZIENKĘ BIUROWĄ?

JAK WYPOSAŻYĆ ŁAZIENKĘ BIUROWĄ?

Jesteś w trakcie wyposażania swojego biura? A może przeprowadzasz gruntowny remont? Zastanawiasz się, w co zaopatrzyć firmową łazienkę?

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jaki sprzęt wybrać, aby toaleta w Twojej firmie była nie tylko funkcjonalna, ale także przyjazna.

 

Urządzenia sanitarne

 

Podstawą każdej łazienki są porządne urządzenia sanitarne. Dzisiaj oferta jest na tyle szeroka, że możesz wybierać wśród szerokiej gamy modeli. Dzięki temu kupisz nie tylko wytrzymały sprzęt, ale również elegancki i komfortowy. Wśród toalet ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się te podwieszane oraz zabudowane kompakty. Zajmują mniej miejsca i wyglądają estetyczniej. Istota tkwi jednak w funkcjonalności, a nie w estetyce. Umieszczenie toalety na złej wysokości często powoduje, że są one niewygodne i kłopotliwe. Dlatego stojące kompakty uważane są za praktyczniejsze. W damskiej łazience powinny się znaleźć przynajmniej dwie kabiny toaletowe, zaś w męskiej kabina i pisuar.

 

Umywalek nie powinno być mniej niż kabin, warto nawet pomyśleć o jednej więcej. Ładniejsze będą umywalki porcelanowe przeznaczone do zabudowy. Do niej dobierz baterię łazienkową odporną na rdzę i korozję. Jeśli chodzi o sposób mieszania i uruchamiania wody - wybór należy do Ciebie. Popularnością cieszą się dziś baterie bezdotykowe i termostatyczne, które reagują na ruch rękami.

 

Jeśli praca w Twojej firmie opiera się na wysiłku fizycznym, to koniecznie zadbaj o pomieszczenie z kabiną prysznicową. Będzie to duże udogodnienie dla pracowników, którzy po pracy chcieliby się odświeżyć. I w tym przypadku (dla większej intymności i komfortu) pamiętaj o podziale na kabinę damską i męską.

 

Akcesoria łazienkowe

 

Żadna łazienka w biurze nie może się obyć bez odpowiednich akcesoriów łazienkowych. W kabinie toaletowej będzie to pojemnik na papier toaletowy, szczotka toaletowa oraz nieduży kosz na śmieci. Trwalsze (choć także droższe) będą pojemniki metalowe, które są odporniejsze na zniszczenia. W kabinie przydatne będą również uchwyty na torebkę czy kurtkę. Warto także zainwestować w pojemnik nakładek sedesowych. Pomogą zadbać o czystość w toalecie oraz zapewnią odwiedzającym poczucie komfortu i higieny.

 

Niezbędny w łazience jest dozownik z mydłem w płynie. Mydła w kostce nie tylko szybko brudzą umywalkę, ale także są mniej higieniczne. Dozowników powinno być tyle, ile jest umywalek. Najskuteczniejsze będą te ze stali nierdzewnej, a najwyższy komfort zapewnią dozowniki automatyczne. W ten sposób nie będzie on siedliskiem niebezpiecznych bakterii. Dozownik wypełnij mydłem antybakteryjnym o naturalnym odczynie. Dzięki temu nie narazisz pracowników lub klientów na podrażnienia i wysuszenie rąk.

 

Do suszenia rąk możesz wybrać kilka rozwiązań. Podstawowym są pojemniki na ręczniki. Mogą to być pojemniki na ręczniki odrywane lub na rolę. Te drugie jednak częściej się psują i wymagają dokładniejszej kontroli. Zamiast ręcznika możesz wybrać automatyczną suszarkę do rąk. Idealnym rozwiązaniem będzie jednak wyposażenie łazienki w jedno i drugie, bowiem przy większej kolejce do toalety rozładują nieco tłok. Ponadto jedni wolą wycierać ręce w ręcznik, inni zaś preferują suszarkę. Niezależnie od tego, na co postawisz, pamiętaj również o pojemniku na odpady oraz o lustrach.

 

Dbanie o czystość

 

Przyjazna łazienka to przede wszystkim zadbana łazienka. Nawet najlepszy sprzęt nie zagwarantuje komfortu, jeśli w pomieszczeniu nie będzie zachowana czystość. Dlatego po wyposażeniu łazienki pamiętaj o wynajęciu firmy sprzątającej, która co godzinę będzie kontrolować stan higieny w toaletach. Jeśli sam zatrudniasz sprzątaczkę, to przeznacz jeden pokój na pomieszczenie gospodarcze oraz wyposaż je w odpowiedni sprzęt czyszczący i profesjonalne środki czystości. Dzięki temu biurowa łazienka nie będzie odstraszać i należycie spełni swoje zadanie.

 

Artykuł napisany we współpracy z http://www.eurohigiena.pl/