Jak zorganizować kameralny ślub?

Jak zorganizować kameralny ślub?

Nie wszystkim parom przypadają do gustu uroczystości organizowane z wielką pompą i mające efektowną oprawę wizualną. Jak zorganizować ślub zakrojony na mniejszą skalę?

Mały ślub, małe wesele
 
Przyjęło się uważać, że śluby i wesela, na których zaproszonych jest zaledwie dwudziestu lub trzydziestu gości, mają charakter kameralny. Tego typu uroczystości z oczywistych względów wymagają mniejszego zaangażowania w zabiegi przygotowawcze i nie pochłaniają tak dużej ilości czasu jak śluby skrojone na większą miarę. Nie absorbują tak bardzo uwagi i energii, choć i one są pewnym wyzwaniem logistycznym, któremu para młoda musi sprostać.
 
Papeteria, restauracja
 
Jeśli liczba gości jest mała, można pokusić się o zaproszenia spersonalizowane, które nie będą zawierały standardowej formuły (choć nie jest konieczne, w specjalnych sklepach jak zapi.pl można kupić bardzo eleganckie zaproszenia ślubne, które spełnią nawet najbardziej wybredne oczekiwania). To samo dotyczy winietek dla gości. Im mniejsze grono zaproszonych osób, tym łatwiej zdobyć się na oryginalność. Powinno się też zadbać o wynajęcie jakiegoś lokalu, w którym wszyscy mogliby się porządnie posilić i porozmawiać przy stole.
 
Oprawa muzyczna
 
Wynajęcie zespołu muzycznego, który zapewni imprezie odpowiedni akompaniament, wiąże się na ogół z dużymi wydatkami. Lepiej skorzystać z usług DJ-a – co prawda ta opcja też wymaga pewnych nakładów finansowych, ale znacznie mniejszych. Repertuar granych utworów powinien być urozmaicony i możliwie najbardziej uniwersalny, tak aby wpasować się w gusta wszystkich gości.
 
Suknia ślubna, dekoracje
 
Jeśli chodzi o suknię ślubną czy garnitur ślubny, to oczywiście najlepiej zainwestować w odzież elegancką i niepozostawiającą niczego do życzenia. Kameralna uroczystość nie musi wykluczać okazałej sukni ślubnej z długim trenem. To samo dotyczy różnych elementów wystroju. Wszystko zależy od gustów i predyspozycji obojga młodych.
 
Uroczystość ślubna jest bardzo ważnym wydarzeniem, które wymaga specjalnej oprawy i odpowiedniego charakteru. Dlatego warto dołożyć najwyższych starań, aby wszystko zostało jak najlepiej przygotowane.