Jak zostać graczem?

Zawody sportowe to pasja wielu ludzi na całym świecie. Ich śledzenie to doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy, którą można w późniejszym czasie wykorzystać w różny sposób.

Jednym ze sposobów jest rywalizacja w zakładach bukmacherskich, gdzie można przewidywać wyniki rozmaitych zdarzeń. Aby zostać specjalistą zakładów bukmacherskich, trzeba wiele godzin poświęcić na analizę poszczególnych wydarzeń sportowych. Obstawiając mecze, warto skupić się na konkretnej grupie zdarzeń, które są rozgrywane w ramach jednej dyscypliny lub kraju. Takie ograniczenie umożliwia skupienie się na mniejszej ilości wyników, a tym samym zwiększa szansę na wygraną. Jak twierdzą eksperci, którzy od lat zajmują się przewidywaniem meczów, najlepszą opcją przy obstawianiu jest wybór meczów, gdzie nie ma zdecydowanego faworyta.

Pewne mecze przyciągają niespodzianki, dlatego warto poświęcać im najmniejszą uwagę. Należy unikać także zdarzeń medialnych, gdzie atmosfera jest dodatkowo podsycana, a możliwości rozstrzygnięć jest wiele. Zakłady bukmacherskie mogą przynieść bardzo duży zysk, ale mogą też przynieść stratę. Nie należy więc liczyć zysków przed zdarzeniami. Cały proces należy przyjmować na zimno. Kolejną zasadą jest nieobstawianie wyników drużyn, którym się kibicuje. To zwykle rodzi sytuacje, w których mając nadzieję na zwycięstwo ulubionej drużyny, typy wskazują jednego zwycięzcę. Przy obstawianiu poszczególnych zdarzeń należy posiłkować się danymi statystycznymi, które prowadzone są zarówno przez innych bukmacherów, jak i analityków sportowych. Takie dane są pomocne i można je wykorzystywać bez ograniczeń. Obstawiający zdarzenia sportowe powinni także wiedzieć, gdzie można obejrzeć dane zdarzenie lub gdzie można śledzić zapis tekstowy z danego wydarzenia. Na tej podstawie można wyciągać wnioski dotyczące formy danej drużyny czy zawodnika.


Chcąc stać się dobrym graczem zakładów bukmacherskich, trzeba mieć świadomość, że nie każdy postawiony zakład będzie zwycięski. Liczy się systematyczność oraz zdrowy rozsądek. Możliwość wysokich wygranych nie powinna być dominująca w całym procesie obstawiania zdarzeń sportowych.