Jakie są domowe sposoby na lśniące, nawilżone włosy?

Jakie są domowe sposoby na lśniące, nawilżone włosy?

Piękne i zadbane włosy to jedna z najbardziej podniecających części ciała kobiety. I nie daj się zwieść tym, że mężczyźni są skłonni rozmawiać najczęściej o piersiach i pupach, względnie nogach do samej szyi.

Włosy, którymi można zalotnie zarzucić to jest strzał w dziesiątkę, pod warunkiem, że włosy są lśniące i zadbane. Problem w tym, że włosy często tracą blask. Męczy je zarówno zima jak i upalne letnie słońce. Nie zawsze jest nas stać na profesjonalne zabiegi w salonach fryzjerskich. Co robić? Czy możliwe jest skuteczne zadbanie o włosy domowym sposobem, przy pomocy składników i środków, które mamy zawsze pod ręką? Oczywiście, że tak.

Na początek dygresja

O dobrą kondycję włosa i jego odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne możemy zadbać również codzienną zdrową i zbilansowaną dietą. Jeśli jednak z różnych względów to nie wystarcza pora na działanie od zewnątrz.

Suszarkom mówimy nie…

Oczywiście wtedy kiedy jest to tylko możliwe. To narzędzie chcąc nie chcąc bardzo wysusza włosy.

Maseczki

Domowych receptur na maseczki na włosy znajdziecie bez liku. Włos - jego łuska jak i zewnętrzna struktura potrzebują protein, witamin, soli mineralnych i innych składników odżywczych. Możemy je dostarczyć przykładowo używając mleka i miodu. Stąd popularność takich maseczek jak miodowo - majonezowa lub jajeczna. Jajko to przecież bogate źródło protein, które bezpośrednio wpłyną na kondycję i wygląd naszego włosa.

Owoce też mogą skutecznie ruszyć na ratunek. Bogatym źródłem składników odżywczych, a także tłuszczy, które właściwie wpłyną na stan włosa są banan i awokado. Właśnie te 2 zblendowane owoce z dodatkiem majonezu nakłada się w postaci papki na włosy. Bez względu na to jaki rodzaj maseczki wybierzemy nakładamy ją na głowę na około pół godziny. Nierzadko wcieramy ją również także w skórę głowy. Po spłukaniu należy dokładnie umyć włosy szamponem i delikatnie osuszyć.

Płukanki ziołowe

Plus ratunek z apteki. Połysk i blask Twoim włosom zapewnią płukanki z rumianku i pokrzywy. Dodaj do tego sok z cebuli, a zapewnisz swojej fryzurze prawdziwy koktajl witaminowy, który postawi je na nogi. Pomogą również nafta apteczna i olejek glicerynowy.