Karmniki deratyzacyjne - skuteczne i estetyczne

Karmniki deratyzacyjne - skuteczne i estetyczne

Szczury są wielkimi wrogami człowieka. Kojarzą się nam przede wszystkim z kanałami i brudem. Nie tylko roznoszą zaraźliwe choroby, ale również zanieczyszczają środowisko swoim moczem, śliną i krwią.

Przegryzają przewody elektryczne w piwnicach i w domach, a także zatykają rury. Powodują tak wiele problemów, a w wielu przypadkach możemy się jedynie domyślać, że to właśnie one były prowodyrami pechowych sytuacji. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się ich z najbliższego otoczenia. Najlepszym będą zdecydowanie karmniki deratyzacyjne, coraz bardziej popularne w Polsce. Ich zastosowanie może pomóc nam raz na zawsze pożegnać się ze szczurami i myszami w domu i okolicy. Osoby, które stosowały tego typu rozwiązanie były bardzo zadowolone z efektów.

Czym jest karmnik deratyzacyjny?

To nic innego jak pułapka na szczury i myszy, która polega na chemicznym likwidowaniu gryzoni, które potrafią wyrządzić tak wiele szkód w domach. Wykonana jest ze specjalnego materiału zwanego polipropylenem w kształcie niewielkiego tunelu. Rozmiar powinien być uniwersalny, aby szczur mógł swobodnie dostać się do środka. Standardowe wymiary wynoszą 34x10x9,2 cm. Jej zadaniem jest zwabienie szczura do środka i zamknięcie go tam. Dzięki takiemu zastosowaniu możliwe jest pozbycie się szczura na zawsze.

Zalety karmników deratyzacyjnych

Wśród wielu dostępnych na rynku metod zwalczania szczurów i myszy, karmniki deratyzacyjne cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Wśród ich zalet wyróżnić można przede wszystkim:

  • Niska cena. To najtańsze pułapki na szczury na rynku, których ceny zaczynają się od około 6 złotych. W zależności od firmy w której chcemy je kupić, możemy wybrać rozmiar i kształt. Wówczas również cena ulega zmianie, jednak wciąż należą one do tych najkorzystniejszych finansowo rozwiązań.
  • Bardzo dobry materiał. Karmniki deratyzacyjne powstają z polipropylenu. To jeden z najtrwalszych materiałów na rynku, bardzo odpornych również na warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, grad czy wysoka temperatura. Pułapki mogą więc znajdować się zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i poza nim, a szczur i tak zostanie złapany. To wyjątkowe zastosowanie, którego do tej pory nie było w żadnej tego typu pułapce na gryzonie.
  • Łatwa obsługa. Pułapki tego typu nie są w żaden sposób urządzeniami skomplikowanymi.  Wystarczy, ze szczur znajdzie się w środku zwabiony trucizną, a zamontowana w środku niewielka gilotynka zakleszczy go wewnątrz bez możliwości wyjścia. Należy jednak pamiętać, aby pułapkę umieszczać zawsze przy ścianie, ze względu na charakterystyczny sposób przemieszczania się gryzoni właśnie wzdłuż budynków.
  • Estetyczne wykonanie. Dzięki temu, że urządzenie jest na swój sposób zamknięte, nie trzeba tłumaczyć dzieciom co tutaj robi pułapka na myszy rodem z bajki. Delikatne i estetyczne pudełeczko nie robi na nikim wrażenia, dzięki czemu nie rzuca się w oczy. Wokół pułapki nie ma również porozrzucanej trutki, granulatu czy przekąsek, które miałyby zwabić na miejsce gryzonia. Wszystko znajduje się w środku, dzięki czemu możemy zadbać o bezpieczeństwo i komfort naszych domowników, jak również o porządek w miejscu w którym trutka się znajduje.
  • Zabezpieczenie. Dzięki wbudowanemu zamkowi, żadna z niepowołanych osób nie może wydostać nic ze środka. Potrzebny jest do tego specjalny klucz. Nie ma więc obaw, że trutki dotkną dzieci, czy zostanie ona zjedzona przez waszego psa, kota lub świnkę morką.
  • Ergonomiczny kształt. To niewątpliwie ogromna zaleta, pozwalająca na umieszczenie pułapki w każdym, nawet bardzo trudno dostępnym miejscu. Podłużne, niewielkie pudełko zmieści się dosłownie wszędzie z uwzględnieniem umieszczenia go zawsze przy ścianie budynku w okolicy którego pojawiają się szczury.
  • Skuteczność. Niemal 80% osób, stosujących karmniki deratyzacyjne zapewnia o ich skuteczności i świetnym zastosowaniu. Po złapaniu niepożądanego w domu gryzonia problem już się nie pojawiał. Nawet jeśliby wrócił, wystarczy po raz kolejny zastosować karmnik deratyzacyjny.