Kitesurfing staje się coraz bardziej popularny

W czasie sezonu letniego wiele osób, które spędzają wakacje nad morzem, chce spróbować swoich sił w zetknięciu z naturą. W związku z tym bardzo często wybierany jest przez nie surfing, lub nieco bardziej zaawansowana forma tego sportu, a konkretniej kitesurfing.

 „Latanie” - bowiem tak zwykło się określać pływanie na desce z latawcem, jest bardzo ciekawą formą aktywności fizycznej, którą może uprawiać w zasadzie każdy, bez względu na wiek czy płeć. Zdarzają się już sytuacje, gdzie 5-letnie dzieci stają na swoich pierwszych deskach i świetnie sobie radzą.

 

Popularność kitesurfingu bez wątpienia wiąże się z kilkoma aspektami. Po pierwsze sport ten jest sezonową formą aktywności, a dodatkowo aby możliwe było pływanie z latawcem, muszą występować odpowiednie warunki atmosferyczne, z niezbyt dużą siłą wiatru. Zanim jednak będzie można szaleć na falach, niezbędne jest szkolenie kitesurfing.

 

Kurs, którego celem jest nauczenie przyszłego adepta pływania na desce z latawcem, składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich omawiane są wszelkie aspekty używania latawca, a także jego praktyczne wykorzystanie na lądzie. Następnie przystępuje się do rozwinięcia tematyki bezpieczeństwa, właściwego doboru sprzętu, oraz wyposażenia. W dalszej części nauki, kursant uczy się właściwej postawy na desce, a także startowania z nią i latawcem. W najbardziej zaawansowanej formie szkolenia, po którym osoba ucząca się otrzymuje certyfikat IKO 3, kitesurfer powinien opanować poza płynnym ślizgiem, także podstawowe akrobacje, jak chociażby skoki. Zatem tutaj w grę wchodzą już spore umiejętności.

 

Tylko gruntowne przygotowanie do pływania na desce z latawcem, oferowane przez Kitestyle sprawi, że osoby marzące o przygodzie z kite, będą mogły spędzić sezon letni, szalejąc na falach. „Latanie” sprawia, że w organizmie uwalniane są spore ilości endorfin, a jednocześnie jest wspaniałym sposobem na spędzania wolnego czasu, jak również uzyskanie zgrabnej sylwetki. Poza tym nic nie poprawia humoru tak skutecznie, jak słońce, morze i fale.