Konta firmowe – ranking 2017

Banki coraz śmielej prześcigają się w ofertach kont dla firm. Poniższy ranking powinien zainteresować osoby, które zamierzają otworzyć własną firmę lub już ją prowadzą.

To, jakie konto wybierzesz, zależy głównie od charakteru twojej działalności. Jeśli prowadzisz interesy z kontrahentami zagranicznymi, powinieneś zwrócić uwagę na wykonywanie oraz odbieranie przelewów w obcej walucie. Jeśli niezbędne są ci przelewy ekspresowe, poszukaj konta, które je umożliwia. Częstą potrzebą przedsiębiorców są również kredyty odnawialne, które zapewniają płynność finansową firmy.

 

Konto firmowe – czy na pewno jest ci potrzebne?

Przedsiębiorco, pamiętaj również, że konto firmowe nie jest wymagane do prowadzenia działalności gospodarczej. Polskie prawo nie określa tego, jaki typ rachunku bankowego powinna posiadać osoba prowadząca własną działalność. To, czy zdecydujesz się na konto firmowe, zależy głównie od Twoich potrzeb. W prawie polskim jest mowa jedynie o posiadaniu przez przedsiębiorcę jakiegokolwiek konta bankowego, gdyż przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego muszą być wykonywane bezgotówkowo. Jeśli prowadzisz małą działalność i twoje przelewy firmowe to głównie te do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, konto firmowe będzie najzwyczajniej niepraktyczne i niepotrzebne. Pamiętaj, że nie zawsze to, co Ty uważasz za dobre, będzie dobre również dla banku. Czasami zdarza się tak, że jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i korzystasz z konta prywatnego, bank może wypowiedzieć ci umowę. Konta firmowe posiadają także swoje zalety, są to przede wszystkim inne produkty oraz zasady dla klientów firmowych. Posiadając konto firmowe, szybciej otrzymamy jako przedsiębiorcy np. kredyt odnawialny. Jedną z większych zalet konta firmowego jest również to, że w razie kontroli z Urzędu Skarbowego urzędnicy nie będą mieć wglądu do twoich prywatnych transakcji.

 

Ranking kont firmowych 2017

1. mBiznes konto Stadard

Konto przeznaczone jest dla:

 • jednoosobowej działalności gospodarczej,
 • spółki jawnej,
 • spółki cywilnej,
 • spółki partnerskiej,
 • spółki z o.o.,
 • fundacji,
 • spółdzielni,
 • stowarzyszenia rejestrowego.

Największe zalety rachunku to: 250 złotych premii oraz gwarancja braku opłat za konto przez 2 lata, mPlatforma Walutowa do wymiany walut po korzystnych kursach, mNawigacja Finansowa do zarządzania wydatkami, rabaty za płatności kartą, limit kredytowy dla nowych przedsiębiorców.

Oprocentowanie konta wynosi 2% przez 12 miesięcy dla środków do 50 000 złotych, po zakończeniu promocji – 0%.

Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 0 zł przez 2 lata w promocji oraz 9 zł standardowo, których można uniknąć, jeśli wykonuje się co miesiąc 1 przelew do ZUS.

 

2. Idea Bank – konto Firma to ja

Konto w Idea Bank przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Największe zalety rachunku to: promocja Premiowanie za Bankowanie, w której można zyskać 40,50 zł miesięcznie (rocznie 486 zł) za korzystanie z konta i bankowości w Idea Cloud.  Innym atutem konta są po 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz europejskie, a także Jedno Okienko, czyli pomoc prawno-księgowa dla osób, które planują otworzyć DG. Dodatkową zaletą jest możliwość debetowania konta.

Oprocentowanie konta wynosi 0%.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta to 0 zł.

 

3.Nest Bank – BIZnest Konto

Konto przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową DG.

Największe zalety rachunku to bezpłatne prowadzenie rachunku i obsługa karty debetowej, a także 300 zł premii pod postacią bonów do stacji paliw ORLEN oraz BLISKA. Konto oszczędnościowe dla konta firmowego jest dobrze oprocentowane, dodatkowo bank doradza w sprawie funduszy unijnych.

Oprocentowanie konta wynosi 0%.

 

4.ING Bank Śląski – Konto Direct dla Firmy

Konto przeznaczone jest dla:

 • jednoosobowej DG,
 • spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, które korzystają z uproszczonych metod księgowości,
 • wspólnot mieszkaniowych.

Największe zalety konta to: 200 zł za założenie konta i przelew do ZUS, łatwe omijanie opłat za podstawowe operacje na rachunku, wieloosobowe korzystanie z rachunku.

Oprocentowanie konta wynosi 0%.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta to 9 zł, której można uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu dokonano przelewu do ZUS, US lub jeśli na konto wpłynęło 2 000 zł.

Poszukujesz najlepszego konta dla swojej firmy? Porównaj oferty banków na: http://direct.money.pl/kontafirmowe/.