Majówka w Niemczech

Majówka w Niemczech

Zastanawiałeś się już, gdzie spędzisz najbliższą majówkę? A czy wziąłeś pod uwagę naszych zachodnich sąsiadów?

Koenigssee

Koenigssee jest chlubą całej Bawarii – w promieniu setek tysięcy kilometrów nie dałoby się znaleźć drugiego tak pięknego jeziora. W zwierciadlanej toni spokojnych wód odbija się malownicza góra Watzmann, uwieczniona na niezliczonych obrazach malarskich i zdjęciach. Okoliczne wypiętrzenia terenu mają turystom do zaoferowania wiele pieszych szlaków, z których można podziwiać akwen w całej jego okazałości. Niedaleko wznosi się kościół St. Bartholomeo, stanowiący miejscową atrakcję.

 

Zamek Eltz

Jest to jeden z najbardziej malowniczych zamków, jakie można zobaczyć w Niemczech. Jego strzeliste wieże i kolumny, zwieńczone spiczastymi dachami o nienagannej linii, na tle soczystej, nasyconej zieleni rozpościerającej się naokół – robią zaiste niemałe wrażenie. Ta wspaniała budowla pochodzi z XII w. i w ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana. Jej imponujące wnętrze zachowało wszystkie cechy średniowiecznej architektury w stanie niemal niezmienionym. Meble, ornamenty, malowidła ścienne i arrasy – wszystko to stanowi bezcenne świadectwo czasów dawno już minionych. Na terenie zamku mieści się przepiękny skarbiec, kryjący w swoich ścianach nieprzebraną liczbę najrozmaitszych artefaktów ze złota i srebra.

 

Jezioro Chiemsee

Czarowne jezioro Chiemsee zdobi krajobraz Alp Salzburskich, stanowiących jedno z odgałęzień Wyżyny Bawarskiej. Jego wody opływają trzy położone niedaleko od siebie wyspy: Krautinsel. Herrenchiemsee oraz Fraueninsel. Pierwsza z nich jest niezamieszkana, druga – wabi turystów dwoma monumentalnymi zamkami, trzecia natomiast wyróżnia się okazałym budynkiem żeńskiego klasztoru.

 

Schwarzwald

Schwarzwald w dosłownym tłumaczeniu na polski oznacza – czarny las. Jest to olbrzymi masyw górski w południowo-zachodnich Niemczech. Wprawdzie nie robi tak piorunującego wrażenia jak zarysowujące się na widnokręgu Alpy, ale mimo wszystko to piękne miejsce ma swoją magię i zasługuje niewątpliwie na uwagę. Liczący sobie 160 km masyw porośnięty jest zwartymi lasami jodłowymi, które jeśli rzedną, to tylko w okolicy lokalnych miejscowości uzdrowiskowych (jedną z takich miejscowości jest słynne Baden-Baden).

 

Czym do Niemiec?

Pociągiem, samochodem, a może autobusem? Ta ostatnia opcja wydaje się najtańsza i najwygodniejsza. Busy do Niemiec oferujące przewóz osób można znaleźć na terenie całej Polski, wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć.