Makijaż permanentny – i Ty możesz z niego skorzystać!

Każda z kobiet marzy o pięknych oczach, ustach i brwiach, zwłaszcza w trudnych warunkach dla naturalnych makijaży, jak basen czy sauna. Odpowiednio wykonany makijaż permanentny pozwala nam cieszyć się pięknym wyglądem w każdej chwili – nawet tuż po wstaniu z łóżka.

Makijaż permanentny brwi

Permanentne brwi podkreślają urodę, dodają charakteru, ale też pozwalają zaoszczędzić sporą ilość czasu podczas porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy. Jest to świetna alternatywa do kredek do brwi. Efekty zabiegu, w przypadku odpowiedniej pielęgnacji, mogą utrzymać się nawet kilka lat. W salonach kosmetycznych dostępnych jest kilka metod, pozwalających na uzyskanie permanentnych brwi o odpowiednim kształcie. Istnieje możliwość skorzystania z techniki piórkowej, ombre lub metody cieniowania brwi. Jak już wspominaliśmy, popularność makijażu permanentnego brwi wynika głównie z długotrwałego efektu. Nie zapominajmy jednak o tym, że zabieg pozwala uzyskać wyrazisty odcień, ale również podkreślić łuk brwiowy i uzyskać wrażenie delikatnego roztarcia ich koloru przy górnej linii.

 

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu wykonuje się poprzez wprowadzenie do skóry barwnika przy użyciu igieł. Brzmi strasznie? W rzeczywistości nie jest to zbyt bolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. A efekty są rewelacyjne. Makijaż permanentny powiek to idealne rozwiązanie dla pań, które mają uczulenie na substancje zawarte w kosmetykach do oczu i chciałyby zaoszczędzić czas przy wykonywaniu codziennego make-upu. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj zupełnie z henny rzęs, a przed wizytą w gabinecie nie zakładaj soczewek, jeśli je nosisz. Po wykonaniu makijażu nie myj skóry mydłem przez jakiś czas, używaj jedynie toniku lub mleczka.

 

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust pomaga nadać im pełniejszy kształt. Niestety, po zabiegu wargi są często opuchnięte (tylko przez pierwsze kilka godzin) i zaczerwienione. Dodatkowo na skórze mogą pojawić się delikatne strupki. Jednak na opuchnięte usta nie należy stosować zimnych okładów ze względu na ryzyko powstania opryszczki. Po wyjściu od linergistki, nawet jeśli będziemy dbać o ich odpowiednie nawilżenie i higienę, to i tak po około 3 dniach usta zaczną się łuszczyć. W przeciągu pierwszych 7 dni staną się o 50% jaśniejsze dzięki całkowitemu wyłuszczeniu. Tak mocne rozjaśnienie wymaga odbycia obowiązkowej wizyty, podczas której wargi są uzupełniane a wszelkie nieprawidłowości korygowane. W trakcie gojenia nie należy skubać łuszczącego się naskórka, aby nie powstały odbarwienia. Trzeba pamiętać, by przez około 3 dni po wykonaniu zabiegu dezynfekować usta przy użyciu preparatu z oktenidyną.

 

Jeśli marzysz o kocim spojrzeniu, pełniejszych ustach i gęstych brwiach odwiedź stronę beautystory.pl i umów się na wizytę w salonie makijażu permanentnego! Doświadczona linergistka podczas bezpłatnych konsultacji odpowie na Twoje wszystkie pytania.