Meble fryzjerskie do każdego salonu – 3 propozycje

Meble fryzjerskie do każdego salonu – 3 propozycje

Kiedy stylista fryzur decyduje się na założenie własnego salonu, na jego głowie spoczywają setki spraw do załatwienia. Już same kwestie formalne są wystarczająco przytłaczające, dlatego wychodzimy z pomocną dłonią i kilkoma propozycjami mebli fryzjerskich, które powinny znaleźć się w każdym salonie.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Duża część mebli znajdujących się w salonie fryzjerskim musi być przede wszystkim użyteczna. Na tym jednak nie koniec. Klient przechodzący przez próg salonu natychmiast zwraca uwagę na jego wyposażenie – od rodzaju mebli zależy więc to, czy salon zrobi na nim dobre, czy też złe wrażenie (a jak wiadomo, pierwsze wrażenie robi się tylko raz). Nie należy więc lekceważyć kwestii doboru mebli – zwłaszcza że na pewno będą one długo służyć pracownikom i klientom danego salonu.

 

Nasze propozycje mebli fryzjerskich

Zacznijmy od takiego elementu wyposażenia salonu, bez którego fryzjer nie mógłby się obejść, czyli od fotela fryzjerskiego. W tym wypadku zalecamy wybór dużego siedziska z wygodnym oparciem, najlepiej wyposażonego w dźwignię hydrauliczną i uzupełnionego o podnóżek.

Kolejnym bardzo ważnym w salonie fryzjerskim meblem jest myjnia fryzjerska. W jej wyborze trzeba uwzględnić cechy obu jej elementów – zarówno samej misy, jak i przymocowanego do niej fotela. Całość powinna być zaprojektowana w sposób ergonomiczny, aby jej użytkowanie było wygodne dla obu stron: fryzjera i klienta.

Trzecią naszą propozycją będzie konsola fryzjerska. Duże lustro jest bardzo ważne dla klienta, który lubi podczas zabiegu obserwować pracę fryzjera. Dodatkowa półka przy lustrze ułatwi styliście pracę – będzie mógł na nią odłożyć nieużywane w danej chwili przyrządy.

 

Złote zasady

Przy urządzaniu salonu fryzjerskiego należy pamiętać o pewnej bardzo ważnej rzeczy (podobnie jak w przypadku urządzania każdego innego pomieszczenia): o spójności. Można bowiem kupić najlepiej wykonane, najmodniejsze fotele i równie topowe inne meble, ale jeśli nie będą one reprezentować tego samego stylu, całe pomieszczenie będzie wyglądało źle. Poszczególne elementy wyposażenia salonu muszą ze sobą współgrać pod względem stylistyki i kolorystyki. Aby uniknąć niepotrzebnych wpadek, dobrze jest kupować meble będące częścią większych zestawów – takie są właśnie meble fryzjerskie w ModnaKaja.pl.

Nie warto przesadzać z wyborem zbyt fantazyjnych wzorów i zbyt wyrazistych kolorów. Nie oznacza to, że trzeba z nich całkowicie rezygnować. Należy jednak wybierać je z dużą rozwagą i kupować tylko pojedyncze egzemplarze – większa ich ilość, zwłaszcza jeśli odcinałaby się pod jakimś względem, mogłaby sprawiać przytłaczające wrażenie.

Chcąc pokazać się klientowi od najlepszej strony, warto zainwestować w meble o nowoczesnym wyglądzie – na zdecydowanej większości klientów taki styl wywiera bardzo pozytywne wrażenie. Z nowoczesnością wiąże się konkretny styl wykonania: wykorzystuje się przy produkcji pewne specyficzne materiały, takie jak metal i skóra (stosowana jako obicie foteli i innych siedzisk), które łatwo utrzymać w czystości i konserwować.