Meble w salonie fryzjerskim - jakie są niezbędne?

Meble w salonie fryzjerskim - jakie są niezbędne?

Każdy właściciel salonu fryzjerskiego musi urządzić swoje miejsce pracy z należytą starannością. Poniżej znajduje się lista niezbędnych rzeczy, bez których zakład fryzjerski nie może dobrze prosperować.

Fotele – rzecz ważna

Jedną z priorytetowych spraw, o którą trzeba zadbać, jest wygoda klientów. A tę zapewnią miękkie fotele i kanapy w poczekalni. Zadbajmy o to, aby mebel ten był dobrze wyprofilowany i z odpowiedniego materiału. Najlepiej, aby miał podłokietniki. Fotele bardziej luksusowe mogą być wyposażone nawet w podnóżki. Oparcie jest konieczne, ponieważ sam stołek byłby bardzo niewygodny dla klienta. Pamiętajmy również o tym, aby zadbać o pracownika i zainwestować w fotel z pompą hydrauliczną, co oszczędzi kłopotu zarówno osobie obsługiwanej, jak i fryzjerowi.

 

Mebel niezbędny to konsola fryzjerska

Trudno sobie wyobrazić porządny salon fryzjerski pozbawiony tego mebla. Konsola fryzjerska jest niezbędna, dzięki niej klient może oglądać postępy prac fryzjera i zgłaszać ewentualne uwagi. Na rynku jest wiele takich konsol, różnią się one stylem, wielkością i kolorem.

 

Bez myjni ani rusz

Kolejnym ważnym sprzętem, który musi znajdować się w salonie fryzjerskim, jest myjnia. Powinna być wygodna i porządna. Podczas jej użytkowania klient powinien się zrelaksować. Dobrze zatem jest wybrać taką, która, podobnie jak fotel, jest miękka, z przyjemnego materiału, ma podłokietniki oraz podnóżek. Sama umywalka powinna być regulowana, aby z łatwością można było ją dostosować do ułożenia osoby obsługiwanej.

 

Szafki, szuflady, półki…

Nie zapominajmy również o tym, że w zakładzie fryzjerskim zazwyczaj znajduje się mnóstwo mniejszych sprzętów, takich jak suszarki, nożyczki, grzebienie, szczotki, kosmetyki itp. Na to wszystko powinno się również znaleźć miejsce, dlatego wszelkiego rodzaju szafki, szuflady, półki, jeżdżące stoliczki i inne meble dla salonów fryzjerskich, pozwalające na przechowywanie drobniejszych rzeczy, są mile widziane.

Niezbędna w salonie fryzjerskim jest również odpowiednia obsługa. Jeżeli klient zapamięta, że w zakładzie zrobiono mu kawę, wzięto pod uwagę jego oczekiwania, a fryzjer był miły i rozmowny – z pewnością wróci na kolejną wizytę. Funkcjonalny, dobrze wyposażony salon to ważna rzecz, a profesjonalne podejście do klienta jest priorytetem, o którym nie należy zapominać. W przeciwnym wypadku nawet najdroższe, najwygodniejsze i najładniejsze meble nie skłonią klientów do kolejnej wizyty.